Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Okradał myjnie samochodowe- jest w rękach policji, grozi mu 10 lat

Kryminalni w Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży. Łupem sprawcy padły głównie pieniądze, które zabrał z myjni samochodowych i warsztatu samochodowego. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawca od października 2018r. dokonał szeregu kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowań kradzieży na terenie gminy Żukowo, Przodkowo oraz Kolbudy. Jego łupem padały głównie pieniądze z automatów znajdujące się na myjniach samochodowych. Ponadto dokonał kradzieży gotówki z jednego z warsztatów samochodowych na terenie gminy Żukowo oraz odkurzacza marki Karcher z gminy Przodkowo. Łączna suma strat to ponad 20 tys.zł.

Policjanci prowadzący działania w tej sprawie od października zgromadzili obszerny materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczyli monitoring, który pozwolił im wytypować sprawce tych przestępstw. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w czwartek (10.01.br.) zatrzymali podejrzanego o dokonanie tych czynów 31-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów w jego domu. Został przewieziony do Komisariatu Policji w Żukowie, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 31- latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie innych kradzieży oraz włamań. Za czyny, o które jest on już podejrzany, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-01-15 10:00 563

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.