Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Ostatni dzwonek, aby dostać wyrównanie w ramach programu Rodzina 500+

Rodziny, które chcą otrzymać wyrównanie za kwiecień, maj i czerwiec w ramach programu 500+ mają czas, aby złożyć wniosek najpóźniej do piątku, 1 lipca. 

Po tym terminie rodzina otrzyma świadczenie tylko od miesiąca, w którym złożyła wniosek. Jak powiedziano nam m.in. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chmielnie, jego pracownicy nie spodziewają się w ten piątek większych kolejek - ci, którzy mieli złożyć wnioski w zdecydowanej większości już to zrobili. Dla spóźnialskich to jednak ostatni dzwonek. 

Do tej pory w całej Polsce złożono już 2,5 mln wniosków; do rodzin trafiły ponad 2 mld złotych. Jak sytuacja wygląda w wybranych gminach w powiecie kartuskim?*

Gmina Kartuzy: 3 313 złożonych wniosków (w tym 2 783 drogą papierową i 530 elektroniczną), wypłacono świadczenia na kwotę nieco ponad 7 mln złotych (w najbliższym czasie planowane są kolejne duże transze).
Gmina Chmielno: 830 złożonych wniosków, wypłacono świadczenia na kwotę prawie 2 mln złotych.
Gmina Żukowo: 3 558 złożonych wniosków, wypłacono świadczenia na kwotę ponad 5,5 mln złotych (w czwartek, 30 czerwca planowana jest wypłata kolejnych świadczeń na kwotę 500 tysięcy złotych).

Przypomnijmy: świadczenie z programu "Rodzina 500 Plus" przysługuje na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia 18 roku życia. W przypadku rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 800 zł netto (lub 1 200 zł netto w przypadku dziecka niepełnosprawnego) świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko. Pieniądze będą wypłacane co miesiąc do końca września 2017 roku - na kolejny rok rodziny będą musiały złożyć kolejny wniosek. 

*stan na 29 czerwca 2016r. 

Notice: Failed saving metadata to metadataCache in /home/gkartuska/domains/gazetakartuska.pl/public_html/library/Zend/Db/Table/Abstract.php on line 839
2016-06-29 11:00 897

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0