Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Ostatni szaman Pomorza - zatop się w historii naszego regionu

Sięgnij po "Ostatniego szamana Pomorza" i przenieś się do czasów panowania Zakonu Krzyżackiego na Pomorzu. Odkryj tajemnice obyczajów i wierzeń naszych przodków sprzed chrześcijaństwa.

Franciszek Szczęsny, urodzony w Kiełpinie pisarz może poszczycić się takimi powieściami jak: "W krainie gryfa", "Na przekór", "Kamienista droga", "Za mną same zgliszcza", z których trzy zostały wyróżnione w konkursach literackich. Pisał również bajki dla dzieci z których bajka o siedmiu kolorach kaszubskiego haftu została zamieszczona w podręczniku dla szkoły podstawowej.

W nowym dziele autor pozwala czytelnikowi śledzić dzieje głównego bohatera; jest nim Obisław, rezolutny syn sołtysa Drewki, który jako dziecko rozpoczyna naukę u szamana. Spokojne życie jednak nie trwa długo. Miejsce pogańskiego kultu zostaje spacyfikowane, a mieszkańcy rozesłani w różne zakątki krzyżackiego państwa. Obisławowi udaje się ukryć profesję do której był przygotowywany i dzięki temu przeżył. Jego dalsze losy związane są ze szkołą giermków na zamku w Elblągu, budową kanału Raduni,kościoła Mariackiego w Gdańsku, młyna i drewnianego kościoła w Kiełpinie. Pracuje dla norbertanek w Żukowie i zakonu kartuzów. Długa historia jego życia pozwala czytelnikom odkrywać niezwykłe tajemnice i zdobyć cenny zasób wiedzy.
Poznaj obyczaje i historię twojego regionu, które były ci dotychczas mało znane.

Nowe dzieło Franciszka Szczęsnego dostępne na ebooku. Wersję papierową można zamówić na stronie wydawnictwa: zaczytani.pl.
2017-04-26 13:00 1635

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.