Niedziela, 26 Maja 2019 - Filipa, Pauliny

Oszukał ludzi na ponad 300 tysięcy złotych. Trafił do aresztu

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kartuskiej komendy zatrzymali 28-letniego mężczyznę, którego źródłem dochodu były oszustwa internetowe. Przesłuchano ponad 40 osób, które zostały przez niego oszukane na łączna sumę strat ponad 300 tys. zł. 


Na początku maja 2018 roku śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zostali zawiadomieni o oszustwie. Po przeanalizowaniu sprawy kartuscy policjanci nawiązali kontakt z innymi jednostkami, na terenie których mogły mieszkać inne, oszukane przez 28-latka osoby.

Stróże prawa ustalili, że mężczyzna od dłuższego już czasu prowadził swoją przestępczą działalność. Jak się okazało, źródłem jego dochodu były oszustwa internetowe. Oszust oferował na aukcjach materiały budowlane, pobierał za nie zaliczki jednak towaru nigdy nie dostarczał.

Funkcjonariusze w tej sprawie i przesłuchali ponad 40 osób, które zostały oszukane na łączna sumę strat ponad 300 tys. zł.

W wyniku podjętych czynności śledczy z Kartuz, 27 listopada br. zatrzymali podejrzanego, a następnie doprowadzono go do sądu. Mężczyzna usłyszał 41 zarzutów. Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Kartuzach tymczasowo aresztował 28-latka. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-11-29 14:00 657

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.