Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Paliło się w Starej Hucie

W sobotni ranek wybuchł pożar na poddaszu budynku mieszkalnego w Starej Hucie. Jedna osoba została poszkodowana. Poparzonemu mężczyźnie pomocy udzielili strażacy, a następnie został karetką odwieziony do szpitala.

Częściowo spalił się dach i meble znajdujące się na poddaszu. Udało się uratować przed żywiołem dolne kondygnacje budynku. W akcji brało udział pięć zastępów strażaków i pięć samochodów bojowych. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w głównym przewodzie kominowym.
Po 13.00 paliła się też kotłownia w Smętowie Chmieleńskim, a jakiś czas później na ulicy Prokowskiej w Kartuzach.
Jak mówi Edmund Kwidziński, komendant powiatowy PSP w Kartuzach, główną przyczyną pożarów w ostatnim czasie jest zaleganie sadzy w kominach. - Należy koniecznie odnowić znajomość z kominiarzem – apeluje komendant. - Wyczyszczenie przewodów kominowych przed sezonem grzewczym powinno być dla użytkowników tak samo ważne, jak zakup opału. Niestety, o tym drugim często się zapomina i potem na efekty nie trzeba długo czekać – przestrzega Kwidziński. Zdaniem komendanta dwóch ostatnich pożarów, w Smętowie i Kartuzach, można było uniknąć.

Lucyna Puzdrowska
2015-11-09 13:00 1219

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.