Środa, 23 Stycznia 2019 - Ildefonsa, Rajmunda

Pamiętaj o odblaskach! Policja rozpoczęła akcje pn.: ''Pieszy''

Jednym z najważniejszych obowiązków pieszego po zmroku jest posiadanie widocznego z daleka elementu odblaskowego. Kartuscy policjanci postanowili sprawdzić jak mieszkańcy stosują się do tych przepisów. 

Prawo o ruchu drogowym mówi: "Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku."

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kartuscy funkcjonariusze postanowili sprawdzić w jaki sposób piesi stosują się do zasad rozpoczynając akcje pn.: ''Pieszy''. Podczas tej akcji funkcjonariusze przede wszystkim kładli nacisk na bezpieczeństwo pieszych, którzy czasem są sprawcami wypadków drogowych. Policjanci ukarali 27 osób, w tym 20 pieszych. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie w miejscach niedozwolonych czy przechodzenie przez jezdnię na świetle oraz nieużywanie obowiązkowych elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. 

Należy również pamiętać, że światła mijania przy przeciętnych reflektorach umożliwiają widoczność kierowcy na odległość zaledwie 40 m przed maską. Również wejście na jezdnię, przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych czy przechodzenie na czerwonym świetle zwiększa ryzyko wypadków. 


Źródło: KPP Kartuzy
2017-11-22 14:00 597

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.