Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Patryk Zaborowski z nagrodą roku ,,Heroes"

11 stycznia br. w Węgrowie odbył się Bal Mistrzów Kickboxingu. Podobnie jak przed rokiem zostały wręczone nagrody Heros oraz wyróżnienia za pracę na rzecz Polskiego Związku Kickboxingu.
Podczas trwania Gali gremium konkursowe uhonorowało działaczy i sportowców osiągających najwyższe sukcesy. Wśród laureatów wyróżniony został Patryk Zaborowski trener Kadry Narodowej oraz szkoleniowiec Rebelii Kartuzy. Kapituła doceniła wieloletni wkład Patryk Zaborowskiego w organizację imprez.

W kategorii „Impreza Roku” to właśnie Kartuska Gala „ Mecz Międzypaństwowy Polska vs Węgry” uświetniająca obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości zdobyła główną nagrodę.

Prowadzący Prezes PZKB podkreślił, ze Kartuskie Gale wyróżniają się spośród innych imprez sportowych a wybór komisji konkursowej był jednomyślny. Turniej Polska –Węgry transmitowany był w 25 państwach, nawet tak odległych jak Birma i Laos, a łączna widownia przed tv i w Internecie sięgała prawie 200000 widzów.

W drużynie kadry Zaborowskiego została statuetka Najlepszego Zawodnika Roku dla Łukasza Puczyńskiego, za Najlepszego Trenera Roku, którą zdobył Tomasz Biernacki -trener kadry oraz trener prowadzący Patryka Zaborowskiego.

-Cieszę się, ze moja praca została doceniona, a tak mała miejscowość jaką są Kartuzy na stałe wpisała się do historii polskiego kickboxingu. Wspólnie z moimi podopiecznymi zarówno tymi z klubu jak i z kadry jesteśmy dumni i zmotywowani do jeszcze cięższej pracy- mówił trener Patryk Zaborowski. Nasza gala odbiła się szerokim echem na świecie i została opublikowana na stronach światowej organizacji kickboxingu WAKO. W tegoroczne przygotowania włożyliśmy maksimum naszej wiedzy, sprowadziliśmy do Kartuz 2 najlepszą drużynę na świecie i zdołaliśmy wygrać ten trudny mecz. 2018 rok był niesamowity i obfitował w pasmo wielu zwycięstw Rebelii jak i kadry. Nasza dyscyplina wstąpiła do MKOL i stała się dyscypliną Olimpijska, pozostaje nam tylko czekać na wstąpienie do programu igrzysk. Nagrodę Heros dedykuję mojej Drużynie Rebelii Kartuzy oraz Drużynie Kadry Narodowej Kick-light seniorów, której przewodniczę. Szczególne podziękowania kieruje w kierunku Urzędu Miasta z Burmistrzem Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim oraz Dariuszem Las, którzy od lat tworzą sprzyjające warunki do organizacji takich imprez- dodaje.
Źródło: Nadesłane
2019-01-15 08:00 536

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.