Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Perła Medycyny dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach

Szpital może mieć piękne mury i wspaniałe wyposażenie. Jednak jeżeli w tym budynku nikt nie przykłada serca do swojej pracy, to efektów zwyczajnie nie ma. Wszystko zależy od człowieka. Dlatego Perła Medycyny przypadła właśnie naszemu oddziałowi - mówi starosta Janina Kwiecień.

Perła Medycyny to nagroda będąca uhonorowaniem tych placówek medycznych oraz firm, które z pełnym zaangażowaniem i w sposób niezwykle profesjonalny podejmują działania na rzecz ochrony życia i zdrowia oraz rozwoju polskiej medycyny. Kolejna, jubileuszowa edycja konkursu zakończyła się wręczeniem odznaczeń i statuetek podczas Gali Przedsiębiorczości w Warszawie.

- Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach w 2014 roku postawiło sobie za cel kompleksową zmianę postrzegania problemu kobiet ciężarnych. W ciągu roku, na bazie starego oddziału wspólnie z samorządem powiatu kartuskiego - stworzono kompletnie wyposażony, nowoczesny oddział położniczo-ginekologiczny - czytamy na stronie organizatorów konkursu.

Do rąk przedstawicieli Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach powędrował Dyplom Laureata oraz Perła Eskalupa będąca symbolem profesjonalizmu i rzetelności.

- O Nagrodę można było zawalczyć w różnych kategoriach. My postanowiliśmy wystartować jako jeden oddział specjalistyczny. Wynik, który uzyskaliśmy wziął się z ciężkiej pracy lekarzy, położnych i całej obsługi szpitala. Kobiety przychodzą tam, gdzie są dobrze traktowane i leczone. Nagroda była w stu procentach zasłużona. W ciągu 3 lat ten oddział przeszedł kompletną metamorfozę. 1,5 tys. porodów rocznie to w końcu dość duży wynik
- komentuje lek. Paweł Witkowski.
2017-05-23 13:55 546

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.