Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Marka, Elzbiety

Pierwsze dni roku z ostrzeżeniami meteorologicznymi. Wiatr i oblodzone jezdnie

Nowy Rok przybył na Kaszuby wraz z niekorzystną aurą. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Wydano również komunikat o możliwym oblodzeniu jezdni, kierowcy muszą zachować ostrożność. 


-Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 80 km/h z północy i północnego-zachodu.

Niekorzystne warunki utrzymywać się mają co najmniej do jutra. 

-Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Z komunikatu, który w dniu dzisiejszym wydał IMiGW wynika, iż ze względu na opady mokrego śniegu nawierzchnie dróg będą oblodzone. 

-W ciągu najbliższych godzin porywy wiatru będą osiągać do 80 km/h. Miejscami występują przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej ograniczające widzialność do około 1 km, lokalnie poniżej 500 m. Po opadach mokrego śniegu lokalnie występuje oblodzenie nawierzchni dróg.
Źródło: zdj: internet/zrzut ekranu/IMGiW
2019-01-02 10:00 589

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.