Czwartek, 22 Sierpnia 2019 - Cezarego, Tymoteusza

PILNE: Pedofil z Borcza przyznał się do winy

We wtorek rano policja zatrzymała 38-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o molestowanie seksualne 9-letniego chłopca z Borcza. Do zdarzenia doszło 1 września.

- Zatrzymany przyznał się do winy. Zabezpieczyliśmy jego telefon komórkowy. Wczoraj przedstawiono mu zarzuty, jeszcze dziś prawdopodobnie pojedzie do prokuratury – podaje Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji. - Komendant wystąpił do prokuratury o skierowanie do sądu wniosku o aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje kom. Maciej Stęplewski z KWP w Gdańsku.

O komentarz poprosiliśmy sołtys Borcza, Genowefę Dymek. - U nas dzieci muszą pokonywać duże odległości, żeby dostać się na przystanek, czy w inne miejsce. Moje wnuki też codziennie przemierzają półtora kilometra. Po tym zdarzeniu wszyscy rodzice zaczęli baczniej obserwować swoje pociechy i zwracać uwagę na ich bezpieczeństwo. Moje wnuki chodziły same, teraz odprowadza ich córka. W innych rodzinach było podobnie, ale nazwałabym to ostrożnością, bo jakiejś psychozy we wsi nie zauważyłam, choć dużo jeżdżę po sołectwie i sporo z ludźmi rozmawiam. To dobrze, że go złapali. To musi być chory człowiek, bo nikt zdrowy na umyśle nie wyczyniałby takich rzeczy – mówi pani Genowefa.

**********************
Do dramatycznych wydarzeń doszło na początku września. Dwóch chłopców – 7 i 9-latek, podczas przejażdżki rowerowej, zostało zaczepionych przez nieznanego im mężczyznę, który również miał ze sobą rower. Mężczyzna nakłonił chłopców, by poszli z nim do lasu – mieli mu pokazać, gdzie rosną grzyby. Na miejscu napastnik zdjął starszemu z chłopców koszulkę, zaczął go dotykać i robić zdjęcia telefonem komórkowym. W tym czasie młodszy z chłopców zdołał uciec, po chwili udało się to również dziewięciolatkowi. O wszystkim dowiedzieli się rodzice dzieci, którzy sprawę zgłosili na policji. O zdarzeniu było głośno w lokalnych mediach. Wielokrotnie wypowiadali się w nich mieszkańcy Borcza i okolic, wyrażając swój niepokój wynikający z faktu, że niebezpieczny pedofil pozostaje na wolności.
2015-10-07 12:30 1165

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.