Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

Piotr Chistowski "naszym" Jurkiem Owsiakiem [FOTO]

Dzisiaj w Kartuskim Inkubatorze Przedsiębiorczości zakończyła się akcja "Szlachetna Paczka". Lider powiatu kartuskiego szczegółowo przedstawił sprawozdanie z jej przebiegu.
Licznie przybyli goście nie szczędzili pochwał szlachetnemu przedsięwzięciu. - Kwota za którą kupiono prezenty dla potrzebujących rodzin jest kolosalna i zbliżona do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedziała Janina Kwiecień, starosta kartuski. - Jako mieszkańcy naszego regionu jesteśmy dumni, że mamy takiego swojego Jurka Owsiaka – dodała Pani starosta.
Faktycznie obdarowane rodziny nie spodziewały się tak dużej akcji. W kilku przypadkach wolontariusze dzielili się przeżyciami, jakich doznali podczas rozwożenia paczek. - W jednej rodzinie darczyńca w ramach pomocy prawnej spłacił całkowite zadłużenie mieszkania oraz opłacił czynsz na najbliższe pół roku „z góry” - powiedziała ze łzami w oczach jedna z wolontariuszek. Danuta Piastowska, koordynator regionalny. - Kolejny przypadek miałam tez w rodzinie, której byłam opiekunem, gdy przyjechaliśmy do młodego małżeństwa z trojgiem malutkich dzieci i przywieźliśmy im ponad 30 paczek, ojciec tej rodziny myślał, że to dla całej wioski. Jak powiedzieliśmy, że to wszystko dla nich, polały się łzy – powiedziała kolejna wolontariuszka. Katarzyna Kulwikowska. Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński zapewnił, iż w przyszłym roku urząd gminy jeszcze bardziej włączy się akcję.
W Polsce kwota zebranych pieniędzy przekroczyła 50 milionów złotych.

Poniżej prezentujemy spot promujący akcję "Szlachetna Paczka"
2016-01-15 19:00 2529

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.