Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Pływanie: Jakub Skierka ponownie najlepszy

Po raz kolejny grupa kartuskich pływaków przywiozła z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Płocku kosz medali oraz wiele rekordów życiowych, a Jakub Skierka zdobył miano najlepszego zawodnika zawodów w kategorii open.

Kartuscy pływacy ścigali się z zawodnikami innych 18 klubów polskich oraz z Rosji. Łącznie w zawodach wzięło udział 318 zawodników i zawodniczek, a wśród nich 7 kartuskich pływaków. Na uwagę, oprócz wygranej Skierki, zasługują wyniki Martyny Piepiórki, która w kategorii młodziczek również stanęła na najwyższym stopniu podium. Jakub zwyciężył na 100 i 50 m stylem grzbietowym oraz na 50 stylem dowolnym. Na 200 i 100 stylem dowolnym był drugi. Martyna nie miała sobie równych na 100 m, zarówno stylem grzbietowym, jak i dowolnym. Na 50 m grzbietowym była druga, a na sto zmiennym, trzecia. Pozostali reprezentanci kartuskiego klubu również wypadli bardzo dobrze, zajmując 2-6 miejsca.
2015-11-17 09:30 879