Wtorek, 25 Lutego 2020 - Wiktora, Cezarego

Podjazy: Młodzież śpiewała patriotyczne pieśni

23 maja po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny w Podjazach odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Sulęczyno. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

W tym roku w szranki stanęli uczniowie z Parchowa, Gowidlina, Borku Kamiennego oraz Podjaz. W każdej kategorii szkołę mogło reprezentować dwoje uczniów. Tak jak w poprzedniej edycji, tak i teraz uczestnicy zaprezentowali bogaty i ciekawy repertuar.

Tego dnia uczestnicy konkursu i zaproszeni goście uczestniczyli wspólnie z uczniami placówki w uroczystym apelu z okazji dnia patronki szkoły. W odpowiedni klimat konkursu wprowadził wszystkich występ przygotowany pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i historii Aleksandry Rody. Wychowankowie przygotowali inscenizację wraz z prezentacją multimedialną odwołującą się do epizodów z życia Danuty Siedzikówny „Inki”. Przekaz wywarł ogromne wrażenie. Mocne słowa, aranżacja i gra aktorów wprowadziły słuchaczy w zadumę. Występ podkreślił patriotyczny charakter konkursu.

Tuż po występie rozpoczęła się część konkursowa. Jury wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach:

Kategoria klas I-III:
1. miejsce Zuzanna Kapiszka ZS w Parchowie,
2. miejsce Lidia Zblewska SP w Podjazach,
3. miejsce Julia Szela SP w Podjazach.

Kategoria klas IV-VI:
1. miejsce Antonina Łukaszczyk SP w Podjazach,
2. miejsce Gabriela Piankowska ZS w Parchowie,
3. miejsce Dobrosłwa Rompa ZS w Gowidlinie.

Wyróżnienie:
Zuzanna Malek PSP w Borku Kamiennym,
Laura Karczeska SP w Podjazach.

Organizatorami konkursu były: Nauczycielki Szkoły Podstawowej w Podjazach Aleksandra Roda i Natalia Hebel, które serdecznie dziękują opiekunom za przyjęcie zaproszenia i profesjonalne przygotowanie swoich podopiecznych.
Źródło: Nadesłane: Aleksandra Roda SP w Podjazach
2016-05-25 08:35 1412

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0