Sobota, 06 Czerwca 2020 - Norberta, Laurentego, Bogumila

Podrobione bilety do sopockiego Aquaparku. Mieszkańcowi Kartuz grozi 8 lat więzienia

Nawet do 8 lat więzienia grozi mieszkańcowi Kartuz za podrobienie biletów wstępu do sopockiego Aquaparku. Posługiwał się nimi, aby wejść do obiektu. 

13 stycznia dyżurny sopockiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika obiektu w Sopocie o ujęciu oszusta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 51-letni mieszkaniec Kartuz posługując się podrobionym promocyjnym biletem wstępu wszedł na obiekt i skorzystał z sauny. Pracownicy poinformowali też, że to samo mężczyzna zrobił dwa dni wcześniej.


51-letni mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że lubi korzystać z sauny, chciał zaoszczędzić pieniądze i dlatego podrobił bilety. Śledczy ustalili też, że sprawca miał przy sobie jeszcze kilkanaście fałszywych biletów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli kolejnych kilkadziesiąt sztuk.fot. KWP Gdańsk

Wczoraj sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty podrobienia co najmniej 101 biletów uprawniających do wstępu na obiekt i użycia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podrobionych biletów. Mężczyzna przyznał się. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór Policji.


Źródło: KWP Gdańsk
2018-01-16 13:00 798

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.