Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Marka, Elzbiety

Podsumowanie policyjnej akcji ,,Znicz"

W powiecie kartuskim podczas tegorocznej akcji „Znicz 2018”, która trwała od 31 października do 4 listopada odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym 3 osoby zostały ranne oraz 13 kolizji. Ujawniono jednego pijanego kierowcę.
W czasie działań „Znicz” nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 150 policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle. Do zabezpieczenia akcji zostali również zaangażowani uczniowie klas mundurowych II LO w Kartuzach, których zadaniem było wskazywanie miejsc parkingowych, informowanie o zmianach w organizacji ruchu i możliwych objazdach.

Podczas działań policjanci w ramach akcji edukacyjnej pn. „Bądź widocznym patriotą” wręczali pieszym opaski odblaskowe. Ponadto udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-11-07 08:00 370

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.