Sobota, 16 Lutego 2019 - Danuty, Julianny, Daniela

Policjanci apelują: Zwracajmy uwagę na bezdomnych!

Zima to okres, w którym policja na terenie całego kraju odnotowuje zgony w wyniku wychłodzenia organizmu. Na zamarznięcia szczególnie narażeni są bezdomni oraz osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych przebywających w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu.Należy skontaktować się z pracownikami pomocy społecznej, schroniskami dla osób bezdomnych, pogotowiem lub najbliższą jednostką policji pod nr: (0 58) 685 22 22, 997 lub 112.

Wszystkie instytucje pomocowe współpracują ze sobą na rzecz niesienia pomocy bezdomnym i potrzebującym. Aby można było nieść pomoc osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu, odpowiednie służby muszą posiadać informacje o miejscu ich przebywania. Dlatego też, policjanci apelują do wszystkich o przekazywanie informacji do najbliższej jednostki policji pod nr: (0 58) 685 22 22, 997 lub 112 o osobach bezdomnych przebywających w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu (dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe, itp.), a także osobach leżących na ziemi, ławkach lub przystankach.

Pamiętajmy, że taka informacja może uratować komuś życie.
Źródło: KWP Gdańsk
2018-02-12 14:00 761

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.