Wtorek, 02 Marca 2021 - Heleny, Halszki, Pawla

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodziei piwa

Kilkadziesiąt puszek piwa – to łup jaki ukradli złodzieje w jednym ze sklepów na terenie Kartuz. Nie uszli oni jednak uwadze policjanta z wydziału dochodzeniowo- śledczego kartuskiej komendy, który szedł za złodziejami, a następnie wspólnie z funkcjonariuszami prewencji ich zatrzymał.
Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w Kartuzach. Policjant, który w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów na terenie miasta Kartuzy, w pewnej chwili zauważył mężczyznę, który bierze karton z piwem i wychodzi z niego nie płacąc za towar. Funkcjonariusz od razu poszedł za złodziejem, w międzyczasie zadzwonił po swoich kolegów z prewencji, którzy tego dnia pełnili służbę.

Będąc w stałej łączności z dyżurnym policjant wskazał miejsce gdzie udał się mężczyzna. Jak się okazało w wyznaczonym miejscu na złodzieja czekało już dwóch innych mężczyzn, którzy wspólnie zapakowali puszki z piwem do swoich plecaków.

Po przybyciu patrolu prewencji zatrzymano trzech mężczyzn, których przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kartuskiego w wieku od 44 do 51 lat. Cała trójka przyznała się do wspólnie zaplanowanej kradzieży. Zatrzymani mężczyźni za dokonanie kradzieży odpowiedzą teraz przed sądem.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-01-21 11:00 797

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.