Sobota, 08 Sierpnia 2020 - Cypriana, Emiliana, Dominika

Polska Flota Rebelia Kartuzy. 3 Puchary Świata zdobyte w Rimini!

Od 14 do 17 czerwca odbywał się Puchar Świata w Kickboxingu we Włoskim Rimini. W zawodach uczestniczyło 1260 zawodników z 32 państw reprezentujących 220 klubów. Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyli 3 Puchary Świata. Wojownicy Patryka Zaborowskiego stoczyli 24 walki.


W klasyfikacji klubowej kaszubi zajęli 32 miejsce. W punktacji medalowej z podziałem na kraje Polska zajęła mocne 12 miejsce z dorobkiem 17 medali, z czego 11 wywalczyli Kartuzianie.

Złote medale i Puchary Świata wywalczyli: Nikola Zaborowska w 45 kg Light-contact kadetów, Marcin Treder w +65 Kick-light kadetów, Joachim Żołnowski w +80 kg kick-light seniorów.

Srebrne medal zdobyła Nikola Zaborowska- 50 kg Light-contact 50 kadetów.

Brązowe medale zdobyli:
Bartłomiej Leykowski 75kg Kick-light seniorów
Agata Trepczyk 65 kg kick-light juniorów
Armin Wilczewski +65 kg kick-light , light-contact kadetów
Adam Kryszewski 70 kg kick-light seniorów
Nikola zaborowska 50 kg Kick-light Kadetów
Marcin Treder +65 kg light-contact kadetów

Bez medalu z kolejnymi doświadczeniami w walkach międzynarodowych wrócił Nikodem Bigus, Maciej Kulaszewicz, Anita Cybula oraz Michał Konkel.

Włoski Puchar Świata był ostatnim a zarazem najważniejszym turniejem w pierwszej połowie roku . Mistrzowie Polski oraz Zdobywcy Pucharów Świata zostaną powołani do kadr narodowych. Selekcja trenerów Kadr Narodowych wyłoni w najbliższym czasie osoby, które będą reprezentować Polskę na ME i MŚ.
„Cieszymy się, że jesteśmy rozpoznawalni na arenie międzynarodowej, a nasi zawodnicy z roku na rok toczą lepsze walki. Jesteśmy dumni, że możemy w tak znamienity sposób być ambasadorami Kaszub i Kartuz”.

Drużyna Polskiej Floty Rebelia Kartuzy pragnie gorąco podziękować sponsorom tego bardzo kosztownego wyjazdu. Serdeczne podziękowania kierujemy w kierunku UM z Burmistrzem Grzegorzem Gołuńskim. Dziękujemy Sebastianowi Miłosz, Robertowi Roda oraz Arturowi i Pawłowi Słabek
Źródło: Nadesłane
2018-06-25 10:00 898

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.