Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Polska Flota Rebelia Kartuzy. Brązowy medal na Mistrzostwach Świata dla Armina!

Od 15 do 23 września we Włoskim Lido di Jesolo odbywały się Mistrzostwa Świata w kickboxingu Kadetów i Juniorów. Na południowe Wybrzeże Włoch stawiło się prawie 3000 zawodników z 51 państw. Wśród tych zawodników powołani zostali zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy w składzie: Nikola Zaborowska z Kartuz , Agata Trepczyk z Miechucina oraz zdobywca 3 miejsca Armin Wilczewski z Tokar.

Losowanie nie było łaskawe dla zawodniczek z Kaszub. W pierwszych walkach Nikola i Agata trafiają na zawodniczki z Węgier. Przegrywają zdecydowanie na punkty i kończą swoją rywalizacje o miano Mistrzyni Świata.

Brązowy medalista, podopieczny Patryka Zaborowskiego Armin Wilczewski w pierwszej walce staje naprzeciw Izraelczyka. Walka toczy się w bardzo dynamicznej akcji. Sędziowie chętnie punktują ciosy obojgu zawodników za celne akcje, jednak w ogólnym rozrachunku punktowym Polak zadaje więcej celnych trafień i tryumfuje w 1/8.

Kolejne spotkanie młodego zawodnika z Tokar to popis umiejętności z reprezentantem Uzbekistanu, z którym Kaszub rozprawia się z 14 punktową przewagą, gdzie 15 kończy walkę. Armin pewnie wchodzi w turniej pokazując sędziom swój kunszt.

Kolejna walka z Grekiem w roli głównej od początku pod dyktando Rebelianta wyższego o 20 cm i z dłuższym zasięgiem ramion. Pierwsze dwie rundy pewnie przeboksowane przez Armina z dodatnim bilansem. W trzeciej rundzie Grek nadrabia punkty i walka toczy się w remisowym rozdaniu do końca. W ostatnich sekundach Wilczewski wykonuje kilka kombinacji, których sędziowie nie zaliczają.

Tym samym Reprezentant Polskiej Floty Rebelia Kartuzy Armin Wilczewski zdobywa pierwszy medal Mistrzostw Świta Kadetów dla swojego klubu w dziesięcioletniej historii klubu. Ten wyczyn sprawia ze Polska Flota Rebelia Kartuzy ma w swoim dorobku krążki z wszystkich grup wiekowych MŚ I ME w Kickboxingu. „Cała trójka uczestników włoskich mistrzostw bardzo ciężko przepracowała 2 i 3 kwartał br. Sztab trenerski nanosił poprawki dotyczące zeszłych ME a zawodnicy włożyli całych siebie w przygotowania, aby godnie reprezentować Kraj, Kaszuby i Kartuzy przywożąc brązowy medal ME. Oraz dwie lokaty w 1/8”
Źródło: Nadesłane
2018-09-25 09:30 330

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.