Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Pomieczyno: Zwrócenie uwagi rodziców na niebezpieczeństwo czyhające na ich dzieci

„Profilaktyka = bezpieczeństwo”. To temat przewodni spotkania kartuskiej funkcjonariuszki z rodzicami uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pomieczynie, które odbyło się wczoraj. Policjantka przekazała opiekunom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

W Zespole Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Pomieczynie st. sierż. Magdalena Formela z kartuskiej komendy rozmawiała z rodzicami o bezpieczeństwie ich dzieci w szkole oraz poza nią. Policjantka zwróciła obecnym uwagę min. na zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych, kierowaniem pojazdami bez uprawnień oraz odpowiedzialnym korzystaniu z portali społecznościowych.

Wizyta miała na celu zwrócenie uwagi rodziców nastolatków, na problem jakim są, m.in. dopalacze i inne środki odurzające, po które w ostatnim czasie sięga młodzież. Policjantka zachęcała do wspólnej rozmowy. Zebranym przekazano informacje o zdrowotnych, prawnych, a także społecznych konsekwencjach zażywania tych psychoaktywnych środków.

Głównym celem tej wizyty było jednak uświadomienie rodzicom zagrożenia na jakie narażone są ich dzieci, a przede wszystkim uświadomienie jak ważna jest ich szybka reakcja.

W spotkaniu wzięło udział około 60 osób, zarówno rodziców jak i nauczycieli
Źródło: KPP Kartuzy
2017-09-19 08:00 756

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.