Poniedziałek, 25 Marca 2019 - Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Powiat. Dziś policyjna akcja ,,Alkohol i narkotyki. Jutro ,,Kaskadowy pomiar prędkości"

Dzisiaj od godziny 06:00 rano na drogach powiatu kartuskiego prowadzona jest akcja „Alkohol i Narkotyki". Głównym celem akcji jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania maja również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.-Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.- apeluje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!Natomiast już jutro policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Działania mają za zadanie ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań zostaną wykorzystane m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Stołecznej Policji, jak również zaangażowanych w działania powiatów ościennych.

Policjanci kartuskiej Policji przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy- Informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.Źródło: Nadesłane
2018-04-10 09:30 628

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.