Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Powiat: Trudne warunki na drogach

W czwartek rano doszło do kilku kolizji. Powodem większości były złe warunki atmosferyczne. Obfite opady śniegu utrudniały kierowcom poruszanie się po drogach naszego powiatu.

Czy jak zwykle zima zaskoczyła drogowców? Roman Okrój z Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach informuje, że odśnieżanie rozpoczęło się już o 4:00 rano. - Na drogi wyjechał cały sprzęt, którym dysponujemy. Mamy tu na myśli osiem pługopiaskarek, a do tego dwa ciągniki przeznaczone do odśnieżania chodników, a także ciągnik z pługiem i piaskarką – mówi zastępca dyrektora ZDP w Kartuzach. - Naszym zdaniem sprzęt, którym dysponujemy, wystarcza do prawidłowego wykonywania naszych działań, a takie dni jak dziś zdarzają się niezwykle rzadko - dodaje.

Kierowcy muszą pamiętać o przystosowaniu samochodów i stylu jazdy do zimowych realiów. - Tych zdarzeń można było uniknąć. Niektórzy kierowcy nie potrafią dostosować prędkości do panujących na drogach warunków, inni z kolei nie zabezpieczają właściwie swoich aut przed taką aurą. Wystarczyłoby założyć zimowe opony – zaznacza pracownik ZDP w Kartuzach.

Policja również ma pełne ręce roboty. - Od rana na drogach powiatu mieliśmy sześć kolizji. Policjanci są w terenie i na bieżąco monitorują sytuację na drogach – podaje Magdalena Formela, zastępca rzecznika kartuskiej policji.

Telefon alarmowy ZDP czynny całą dobę, na który można zgłaszać wszystkie przypadki występowania śliskości lub inne utrudnienia:
603 748 532  
W godz. 7-15:
(58) 681-07-15
2016-01-21 15:00 1406

Komentarze

~Andrzej22

Wczoraj drogi nie nadawały się do jazdy, nawet zimowe opony nie pomagały. Kto normalny jeździ zimą na letnich??? Chyba tylko samobójcy.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.