Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Problem braku wody w Żukowie powraca?

Gorący niedzielny wieczór to zazwyczaj powód do radości. Jednak nie dla mieszkańców Żukowa. Wiele domostw nie miało wczoraj dostępu do wody. Jak twierdzi nasz czytelnik, wszystko to za sprawą zaniedbania zbiorników wodnych, za które odpowiada Spółka Komunalna Żukowo.

- Proszę o wyjaśnienie sprawy wczorajszego braku wody w Żukowie. Od godziny 19 nie było wody, ponieważ ludzie podlewali ogródki. Był to wielki i bardzo częsty problem 4 lata temu, ale były burmistrz Żurawicz rozwiązał go, budując na górnym osiedlu w Żukowie 2 ogromne zbiorniki. Problem znowu się pojawił, ponieważ oba zbiorniki oczywiście nadal są, ale puste. Zastanawiające jest, że nikt ich nie monitoruje. Pan prezes Spółki Komunalnej, M. Sirocki widocznie ma słabą wiedzę na temat zarządzania. W XXI wieku nie wypada aby gmina, która (kiedyś) zbierała nagrody za rozwój, mogła pozwolić na takie braki wody przez cały upalny wieczór i pół nocy - czytamy w liście od mieszkańca Żukowa.

Jak nas poinformowano, brak wody odczuli mieszkańcy domostw między innymi przy ul. Gdyńskiej, Dambka oraz na Nowym Osiedlu.

- Widziałem niedawno, jak napełniali zbiorniki. Szkoda tylko, że robią to dopiero teraz. Spółka musi pamiętać, że ich obowiązkiem jest stałe monitorowanie stanu wody. Gdyby to robili, to uniknęlibyśmy wczorajszej nieprzyjemnej sytuacji - dodaje czytelnik.

Natomiast prezes Spółki Komunalnej Michał Sirocki twierdzi, że woda w zbiornikach jest uzupełniana na bieżąco, a sam problem był jednorazowy.
- Rzeczywiście mieliśmy awarię. Jednak usterkę usunęliśmy w przeciągu 2 godzin. Pobór wody się zwiększył i ze zbiorników schodzi coraz więcej wody ze względu na prace w ogrodach. Wczorajszy brak wody nie był spowodowany pustymi zbiornikami. Awaria wynikała ze zwykłego zapowietrzenia sieci. Wcześniej nie było żadnych problemów tego typu - komentuje Michał Sirocki, prezes Spółki Komunalnej w Żukowie.

Źródło: Foto: Daniel Novta
2017-05-29 13:00 1123

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.