Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Problem nawierzchni na ul. Klasztornej w Kartuzach zostanie rozwiązany?

Inwestycja zrealizowana 4 lata temu przez poprzednie władze Gminy okazała się, delikatnie mówiąc, niedoskonała. Obecne jego naprawy nie przynoszą efektów. Całkiem więc możliwe, że nawierzchnię na ul. Klasztornej będzie trzeba ułożyć od nowa. 

W 2013 roku, za kadencji poprzednich władz kartuskiego magistratu, Gmina Kartuzy zleciła wykonanie inwestycji polegającej na wyłożeniu nawierzchni ulicy Klasztornej brukiem kamiennym nieregularnym pochodzącym z rozbiórek oraz kamieniami otoczakami.

- Przypadkowo dobrany materiał pochodzący wyłącznie z rozbiórek został wyłożony na ul. Klasztornej bez dokładniejszej segregacji. Bruk i kamienie nie klinują się, co powoduje częste wypadanie elementów nawierzchni. Najprawdopodobniej materiał został ułożony zbyt luźno - czytamy na stronie gminy Kartuzy.

Obecnie władze Gminy Kartuzy zastanawiają się nad możliwymi rozwiązaniami zaistniałego problemu. Być może potrzebne będzie wykonanie ekspertyzy dotyczącej prawidłowości wykonania inwestycji. Brany jest także pod uwagę fakt, że nie skończył się jeszcze okres gwarancyjny.
Źródło: Kartuzy.pl
2017-06-21 10:50 935

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.