Wtorek, 24 Listopada 2020 - Flory, Emmy, Chryzogona

Projekt „Deutsch hat Klasse“ już wystartował!

Od października Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach bierze udział w projekcie pt."Deutsch hat Klasse"- „niemiecki ma klasę“.

Organizatorem tej inicjatywy jest Goethe Institut w Warszawie, a swojego patronatu udzieliło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uczestnikami projektu jest 19 uczniów z klas I TŻ, I TE i II LO, koordynatorem całego przedsięwzięcia została Marta Młyńska. Głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie uczniów do angażowania się w życie szkoły i podejmowania działań prowadzących do zmian aranżacji jej wystroju, a konkretnie sali lekcyjnej nr 12. Motto przewodnie projektu to hasło: „współpraca, współdziałanie, współodpowiedzialność“. Szkoła, która spełni wszystkie wymogi otrzyma specjalny certyfikat, a uczniowie dyplomy i upominki oraz swoją wymarzoną salę lekcyjną. Najlepsze drużyny z Polski zdobędą atrakcyjne nagrody.
Na pierwszych spotkaniach młodzież miała szansę lepiej się poznać, zebrać pomysły oraz stworzyć plan działania na najbliższe kilka miesięcy. Swoje zamiary przedstawi dyrektorowi w najbliższych dniach.
Po zakończeniu wszelkich prac związanych z aranżacją „12-stki“ powstanie nie tylko sala lekcyjna, która będzie lepiej przystosowana do nauki języka niemieckiego, ale i wiele ciekawych pomocy dydaktycznych. Nasz zespół będzie miał możliwość efektywniej pracować w „teamie“, współdecydować, współdziałać oraz „mimochodem“ przyswajać nowe słownictwo i zagadnienia gramatyczne z języka niemieckiego.

 

 

Źródło: Nadesłane: Mariola Leszczyk
2016-11-28 14:00 975

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.