Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Prokuratura Okręgowa zajmie się sprawą Marcina Szcześniaka

Kartuska prokuratura wyłączyła się z prowadzenia śledztwa w sprawie śmierci 29-latka, którego zwłoki znaleziono w miniony piątek w pobliżu oczyszczalni ścieków w Kartuzach. Wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny, przy którym znaleziono dokumenty Marcina Szcześniaka, zajmie się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

- W środę złożyłem wniosek o wyłączenie kartuskiej prokuratury z prowadzenia śledztwa i przekazanie tej sprawy innej jednostce – mówi Marek Kopczyński, szef kartuskiej prokuratury. Informację o przejęciu dochodzenia w tej sprawie potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk. - Zajmiemy się przede wszystkim ustaleniem tożsamości mężczyzny, którego ciało ujawniono w piątek. Do tej pory wiemy tylko, że miał przy sobie dokumenty Marcina Szcześniaka, natomiast prawdziwą tożsamość denata poznamy dopiero wtedy, gdy będziemy dysponować wynikami badań DNA. Następnym krokiem będzie zapoznanie się z wynikami sekcji zwłok, co powinno nastąpić za jakieś 3 tygodnie. Jeśli się okaże, że jest to Marcin Szcześniak, prokuratura zajmie się wyjaśnieniem okoliczności jego zaginięcia – mówi rzeczniczka prokuratury okręgowej.

Przypominamy też, że odrębne dochodzenie prowadzi też Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie. Sprawdzają, czy kartuscy policjanci dopełnili obowiązków w sprawie zaginięcia mężczyzny. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył ojciec Marcina Szcześniaka.
2015-10-08 11:00 960

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.