Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Przedstawiamy zbiór zdjęć i filmików z największej nawałnicy w dziejach powiatu kartuskiego

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez wszystkie gminy powiatu przeszła gwałtowna, niezapowiedziana burza z silnym wiatrem. Do dnia dzisiejszego druhowie OSP niosą pomoc całemu społeczeństwu, pracując w leśnych zgliszczach. Przedstawiamy szokujące materiały pamiętnej nocy i jej skutków.

St. kpt. Fryderyk Mach podaje, że w powiecie kartuskim strażacy z powodu nawałnicy interweniowali prawie 400 razy. W walce z zniszczeniami brało udział 3 400 druhów. Wykorzystano 600 pojazdów OSP i PSP do udrożnienia 200 km dróg, oczyszczenia 34 km linii energetycznej i do pracy przy aż 46 budynkach.

Tak wyglądała burza oczami kierowcy. Okolice Banina w nocy z 11 na 12 sierpnia. Film autorstwa Sebastiana Żmijewskiego.Film autorstwa "Julas xZiom".Skutki nawałnicy. Film autorstwa "szymon rep".


Do wiadomości redakcji.Ogromne podziękowania należą się wszystkim jednostkom OSP w powiecie. Wasze zaangażowanie i bezinteresowna pomoc na rzecz społeczeństwa daje przykład prawdziwego bohaterstwa. W imieniu wszystkich mieszkańców - dziękujemy!

Zdjęcia przedstawiają pracę druhów OSP: Banino, Sulęczyno, Somonino, Chmielno, Dzierżążno i Żukowo. 
2017-08-23 10:50 1088

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.