Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Przedświąteczne zakupy w internecie? Nie daj się okraść złodziejom w sieci

Policjanci prowadzą wiele akcji i spotkań zarówno z młodymi ludźmi jak i osobami starszymi, systematycznie przypominając o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących podczas zakupów przez Internet. Niestety pomimo tego, wciąż padamy ofiarami tych oszustów.

Rokrocznie w okresie przedświątecznym (listopad, grudzień) kartuska policja odnotowuje zwiększoną liczbę oszustw internetowych. Chcąc zaoszczędzić na czasie, aby nie stać w kolejkach, już teraz zamawiamy prezenty świąteczne dla najbliższych. Internetowi oszuści tylko na to czekają licząc na łatwy zysk. Pokrzywdzeni mimo wpłacenia kwoty na podane konto, opłaconego towaru nie otrzymują. Policjanci radzą co zrobić, by dokonanie takiego zakupu było możliwie bezpieczne.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek przy dokonywaniu transakcji w sieci. Oszuści w Internecie wykorzystują najczęściej nieuwagę, pośpiech i chęć posiadania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci.

- Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze.
- Kupując poprzez sieć internetową bądź ostrożny, szczególnie gdy zobaczysz tzw. "super okazję" - sprawdź wiarygodność sprzedającego.
- Przeczytaj opinie i oceny jego poprzedniej aukcji.
- Jeśli licytujesz w aukcji internetowej poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy.
- Sprawdź czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze, to również wskazuje na jego wiarygodność.
- Sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy zwłaszcza, gdy podany w niej jest numer konta, na który masz przelać należność.


Warto zadzwonić na podany numer telefonu w przypadku wątpliwości. Pamiętaj tylko ostrożne i rozsądne zachowanie podczas dokonywania transakcji zakupu w sieci pozwoli uniknąć od skutków tego rodzaju przestępstw. Policjanci jeszcze raz zwracają uwagę, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić sprzedającego i oferowany przez niego towar. Pamiętajmy, że oszuści działają w różny sposób i mają tylko jeden cel – uzyskać od swojej ofiary jak najwięcej pieniędzy.
Źródło: KPP Kartuzy
2017-11-17 10:00 686

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.