Piątek, 23 Października 2020 - Marleny, Seweryna, Igi

Przegrana po walce GKS Żukowo!

13 maja po raz ostatni w sezonie 2016/2017 na parkiecie w Żukowie rozegrali mecz piłkarze ręczni GKS Żukowo. Rywalem był wicelider I ligi, zespół Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, jednak szybko odpowiedział celnym rzutem z karnego Michał Orzechowski. Drużyna z Gorzowa przejęła inicjatywę i w 21 minucie wyszli na prowadzenie 11 : 7. W tym momencie Żukowianie rozpoczęli pościg. Po świetnych kontratakach Marka Marciniaka i celnych rzutach Mateusza Babierackiego, wyszli na prowadzenie 12 : 11 (27 minuta). W samej końcówce pierwszej połowy, goście po rzucie karnym prowadzili jedną bramką (14 : 13).

Drugą połowę skutecznie dla Żukowa rozpoczął Orzechowski, niestety za chwilę nie wykorzystał rzutu karnego. Co prawda w 37 minucie Kamil Adamczyk wyprowadził GKS na jednobramkowe prowadzenie, ale od tego momentu lepiej zaczęli grać zespół gości. Stal Gorzów walczy o zajęcie I miejsca w lidze, które pozwoli skutecznie ubiegać się o grę w Superlidze w przyszłym sezonie. W ciągu kolejnych 10 minut powiększyli przewagę do 5 bramek (24 : 19 w 48 minucie). GKS nie poddawał się. Tak jak w całym sezonie drużyna pokazała, że potrafi walczyć nawet z zespołami z czołówki tabeli. Po świetnej grze Pawła Ciszewskiego, kontratakach Karola Radeckiego i celnych rzutach Babierackiego, w 56 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 26 : 26. Niestety nie udało się utrzymać remisu do końca. Gorzowianie zdobyli jeszcze dwie bramki, a GKS odpowiedział jedynie trafieniem Adamczyka.

Przed meczem wydawało się, że GKS Żukowo jest bez szans w walce z drużyną z Gorzowa. Jednak okazało się, że niewiele brakowało a mogli nawet wygrać ten mecz.

Ostatni mecz w sezonie odbędzie się 20 maja. Rywalem będzie kolejny kandydat do awansu - Spójnia Gdynia.
Serdecznie dziękujemy naszym partnerom, dzięki którym możemy uczestniczyć w rozgrywkach o mistrzostwo I Ligi Piłki Ręcznej – Urząd Gminy w Żukowie, Saur Neptun, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Interbis Dealer KIA w Gdańsku, NATA.

GKS Żukowo - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 28:29 (13:14)

2017-05-15 08:00 931

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.