Sobota, 20 Lipca 2019 - Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Przełamanie Cartusii i pewne zwycięstwo GKS-u

Okazałe zwycięstwa odnieśli w ten weekend szczypiorniści z naszego powiatu. Serię trzech porażek przerwali zawodnicy z Kartuz, którzy wygrali w Bydgoszczy.

Podopieczni Jarosława Frankowskiego na wyjazd udali się bez swojego czołowego strzelca - Kamila Konkela, który na przedmeczowym treningu złamał kość nadgarstka. Co gorsza, już podczas samego spotkania groźnego urazu barku nabawił się Dominik Neumann. Dla młodego zawodnika kontuzja oznacza najprawdopodobniej koniec tego sezonu. -To piąta poważna kontuzja w drużynie od połowy października, więc śmiało możemy założyć filię jakiegoś szpitala ortopedycznego - powiedział z przekąsem szkoleniowiec Cartusii. Zanim doszło do feralnego zdarzenia, Neumann czterokrotnie pokonał bramkarzy rywali.

Sobotnie starcie kartuzianie rozpoczęli...jak nie oni. - Nie oddaliśmy, jak to u nas z reguły bywa, początku spotkania i to był moim zdaniem klucz do wygranej - stwierdził trener Jarosław Frankowski. Do 15. minuty obie drużyny grały bramka za bramkę, na tablicy było 6:6. Wówczas serią pięciu trafień z rzędu popisali się goście, a bessę miejscowych przełamał dopiero po dziewięciu minutach Jacek Jaszyk. Do przerwy Cartusia prowadziła 14:9.

Drugich trzydzieści minut goście rozpoczęli najlepiej jak mogli. Seria siedmiu bramek zrzuconych z rzędu pozwoliła im objąć 12-bramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Świetną partię w ekipie z Kartuz rozegrali Jakub Tomaszewski oraz Mariusz Hirsz, którzy zdobyli odpowiednio 12 i 7 bramek. Strzelecki duet zgromadził na swoim koncie zaledwie dwa trafienia mniej od...całej ekipy gospodarzy. Ostatecznie Cartusia pokonała AZS UKW Bydgoszcz 33:21.

Cartusia: Konkol, Zieliński, K. Szlas - P. Szlas 2, Wikariusz 2, Kamer 1, Jereczek 2, Płotka 3, Tomaszewski 12, Neumann 4, Hirsz 7.
AZS UKW: Ziółkowski - Gornowicz 2, Paradowski 3, Wolski, Kowalczyk 6, Jaszyk 7, Bączkowski, Łyszczarz 3, Wojciechowski.

*****

Druga ekipa z naszego powiatu również cieszyła się ze zwycięstwa. W meczu 18. kolejki GKS Żukowo wysoko pokonał LKS Kęsowo 42:10 (21:3).

Wicelider tabeli zagrał w składzie:
Muńko, Kaczmarek - Radecki 3, Wiczkowski 3, Dzierżawski 4, Adamczyk 1, Marciniak 9, Węsiora 2, Babieracki 3, Orzechowski 2, Korbus 5, Steege 3, Wieczorkowski 2, Kot 3, Myszk 2, Młynarek.

*****

Pozostałe wyniki tej kolejki:

Stal Gorzów Wielkopolski - Wybrzeże II Gdańsk 45:20 (22:8)
Sambor Tczew - Szczypiorniak Olsztyn 22:36 (8:17)
Energetyk Gryfino - Gwardia Koszalin 27:23 (14:12)
Tytani Wejherowo - Borowiak Czersk 36:33 (18:13)

*****

W tabeli bez większych zmian. Na czele wciąż beniaminek z Gorzowa Wielkopolskiego, który o dwa punkty wyprzedza GKS Żukowo. To starcie tych dwóch ekip będzie, bez wątpienia, hitem 19. serii gier. Cartusia wciąż plasuje się na dziewiątej pozycji.

2016-02-15 12:00 900