Poniedziałek, 20 Maja 2019 - Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Przodkowo: Kobysewo najlepsze w rozgrywkach gminnych [FOTO]

Mistrzostwa Sołectw Gminy Przodkowo w Piłce Nożnej przyciągnęły aż czternaście zespołów, wśród których najlepszy okazał się team z Kobysewa. Oprócz niego na podium stanęły drużyny z Kosowa oraz Załęża.

Rozgrywki rozpoczęty się od podzielenia ekipy na trzy grupy. W nich reprezentacje sołectw rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”, a jego spotkanie trwało 10 minut. .Z grup „A” i „B”, które składały się z pięć zespołów , do finału awansowały po trzy z nich. Z czterodrużynowej grupy „C” promocję do kolejnej fazy turnieju uzyskały dwa zespoły. W sumie do rozgrywek finałowych przeszło 8 reprezentacji. Od ćwierćfinałów impreza rozgrywana była systemem pucharowym.

W finałach mecze ze rozegrały sołectwa: Smołdzino, Kosowo, Czeczewo, Kłosowo, Załęże, Przodkowo Działki, Tokary i Kobysewo. Podobnie jak w roku ubiegłym  drużyny zafundowały kibicom ogromne emocje i wielką niespodziankę. Dotychczasowi faworyci tej dyscypliny zajęli dalsze miejsca

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Kobysewo
2. Kosowo
3. Załęże
4. Czeczewo

Co ważne, każdy zgłoszony do turnieju zawodnik musiał mieć ukończone 16 lat oraz być mieszkańcem sołectwa. Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki. Zdobywcy pierwszych czterech miejsc dla swoich drużyn otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i talony do zrealizowania w sklepie sportowym R-GOL. Tegoroczną drużyną, która zdobyła tytuł Fair Play okazało się sołectwo Warzenko.

Podczas turnieju piłki nożnej wybrano również najbardziej wartościowych graczy. Za najlepszego strzelca uznano Mateusza Młyńskiego , między słupkami równych nie miał sobie Piotr Bach, a MVP całych mistrzostw został wybrany Dawid Barzowski . Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dyplomy, pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Drużyny, które brały udział w rozgrywkach zdobyły już dla swoich sołectw pierwsze punkty w konkursie na „Najbardziej Usportowione Sołectwo 2016 roku”.
Źródło: www.przodkowo.pl
2016-03-10 08:45 897

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.