Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Przodkowo: Umowa na "schetynówkę" podpisana

Można mówić o sukcesie Gminy Przodkowo. Jako jedyna gmina w powiecie kartuskim otrzymała w tym roku dofinansowanie na "schetynówkę". Droga na odcinku Kczewo - Bursztynik - Kawle Górne powstanie do 29 lipca.

W piątek 22 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Przodkowie podpisano umowę na realizację zadania „Poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz kierujących pojazdami na drodze gminnej Kczewo – Bursztynik – Kawle Górne Nr 156022G oraz jej skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1927G – etap II”. Zadanie realizowane jest w ramach programu wieloletniego pn: ”Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w ramach przetargu zostało konsorcjum firm Kruszywo Sp z o.o. oraz Bituminium sp z o.o. z siedzibą w Linii. W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi o  łącznej długości 613 mb. 185,9 mb z kostki betonowej i 427,1 mb z betonu asfaltowego. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo użytkowników ruchu zostanie położony chodnik na długości 300 m oraz zamontowanych zostanie 12 lamp hybrydowych. Dodatkowo powstanie zatoka autobusowa, azyl dla pieszych, kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa i wykonane zostaną roboty naprawcze przy moście (montaż barierek i naprawa nawierzchni).

Wartość zadania to prawie 1,2 mln. zł, połowa tej kwoty pochodzi z dofinansowania. Zakończenie prac, zgodnie z podpisaną umową, nastąpi 29 lipca br.
Źródło: Nadesłane: Katarzyna Markowska UG Przodkowo
2016-04-22 14:00 1148

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.