Sobota, 20 Lipca 2019 - Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Radunia Stężyca. Piłkarze z roczników 2007/8 osiągają międzynarodowy sukces

Zawodnicy ze Stężycy otrzymali zaproszenie do udziału międzynarodowym turnieju piłkarskim, który został rozegrany 8 i 9 grudnia ogromnej hali sportowej o powierzchni pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w Mariampolu na Litwie.

Był to dla młodych piłkarzy debiut w turnieju rozgrywanym poza granicami naszego kraju. W rozgrywkach brało udział 16 drużyn z z Rosji, Łotwy, Litwy oraz Polski.

Piłkarze Raduni mimo, że musieli rywalizować z zawodnikami o rok, a nawet dwa lata starszymi od siebie poradzili sobie znakomicie. W pierwszym meczu po bardzo dobrej grze pokonali litewski zespół FA Dainawa 1:0 po bramce Olka Reclawa, by w następnym meczu minimalnie, bo 1:0 ulec znacznie silniejszym fizycznie zawodnikom z rocznika 2006 z zespołu FA Żalgititis z Wilna. W trzecim meczu grupowym zwyciężyli z łotewskim Marupes SC 3:1 po dwóch golach Wiktora Etmańskiego i jednym Jakuba Richerta, zajmując przy tym drugie miejsce w grupie B. W drugim dniu rozgrywek najpierw zwyciężyli z łotewską drużyną FK Ventspils 3:1 po hat-tricku Szymona Recława, a w ostatnim meczu wygrali z GKS Pogoń Gradzisk Mazowiecki 4:0 po dwóch trafieniach Aleksandra Reclawa i dwóch bramkach Wiktora Etmańskiego zajmując bardzo dobre V miejsce w tych doborowych rozgrywkach.

Radunia zagrała w Mariampolu w składzie:
Kacper Mach, Konrad Dułak, Aleks Hinz, Kacper Gabryel, Jakub Richert(c), Tomasz Birr, Aleksander Reclaw, Adam Stencel, Wiktor Etmański, Szymon Recław, Nikodem Orlikowski, Aleksander Meier, Tomasz Hinc, Wiktor Naczk, Oliwier Diks, Igor Kukliński, Olgierd Dułak.
Źródło: nadesłane
2018-12-11 12:30 598

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.