Poniedziałek, 20 Maja 2019 - Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Regaty "O Puchar Burmistrza Kartuz" zakończone

Dwudniowe regaty żeglarskie "O Puchar Burmistrza Kartuz" w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze, zapisały się na stałe w tradycji Kartuz. Już po raz dziesiąty dzieci do lat 12 ścigały się  w jednej z największych imprez żeglarskich na Kaszubach, w klasie OPTIMIST, w ramach klasyfikacji PZŻ NSKO.

Na jeziorze Brodno Wielkie koło Kartuz odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Kartuz dla klas Optimist klasa B, UKS oraz w klasie O. W zawodach wystartowały również klasy: Cadet i Omega. Łącznie wystartowało 55 zawodników klasy Optimist, reprezentując  kluby: Gdyni, Gdańska, Kaliningradu, oraz zawodników powiatu kartuskiego.

Pierwszego dnia zawodów wiatr był silny i porywisty, żeglarze zaliczyli ponad 20 wywrotek. Drugiego dnia umiarkowane warunki pozwoliły niektórym zawodnikom do odrobić straty, każdy zatem miał okazję sprawdzić się w różnych warunkach. Pomimo wielkiego doświadczenia niektórych zawodników, jezioro Brodno jak co roku „przygotowało” moc adrenaliny zawodnikom oraz widzom oglądającym wyścigi.

Sędzia główny Roman Chyła, uzgodnił osobną trasę dla najmłodszych dzieci grupy 0 blisko pomostów, gdzie zebrała się spora grupa przejętych występem swoich dzieci rodziców i bliskich. Po wyścigach na wszystkich czekał ciepły posiłek. Na koniec rozdano puchary, nagrody i dyplomy.

Zakończenie regat odbyło się w pięknej scenerii, na pomoście mariny w niedzielę o godz. 14.30. Zwycięzcy otrzymali z rąk Zastępcy Burmistrza Kartuz Tomasza Belgraua oraz Filipa Lipskiego przedstawiciela Pomorskiego Związku Żeglarskiego puchary oraz medale. Widzowie – rodzice zawodników i turyści przebywający w CSWiPR aplauzem żegnali żeglarzy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Zadanie wsparto środkami w ramach realizowania zadania publicznego dzięki dotacji gminy Kartuzy.
Źródło: Nadesłane: Hanna Kajeta
2016-06-20 10:00 997

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.