Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

,,Remusowy Krąg"- wczorajsze spotkanie wpisujące się w obchody 100-lecia Niepodległości

Wczoraj w Borzestowie odbyło się kolejne spotkanie ,,Remusowego Kręgu". Nie było to jednak zwyczajne zebranie, ponieważ uczczono na nim 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. 


Stowarzyszenie Krąg Arasmusa z Kiełpina przygotowało krótką inscenizację teatralną, aby każdy z uczestników spotkania mógł myślami powrócić do czasów, kiedy to Polska odzyskiwała Niepodległość. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z inscenizacji. 

Dodatkowo część zgromadzonych na spotkaniu osób złożyła kwiaty pod pomnikiem Franciszka Kręckiego, który znajduje się przy borzestowskiej szkole. 

Następnie powrócono do standardowego porządku spotkania. Odśpiewano klubowy hymn ,,Abyśmy byli jedno...".

Podczas każdego ze spotkań ,,Remusowego Kręgu" odczytywany jest fragment książki Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”. Wczoraj odczytano taki, który wyjątkowo wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości, pt. ,,Krijówka króla jezora na Glonku", gdzie Remus odnajduje szczęśliwie bezpieczną kryjówkę dla ukrywającego się ks. Pawła, który Remusa w tych konspiracyjnych dniach na Glonku mocno zmotywuje do dalszej patriotycznej misji w służbie dla swej ,,Królewianki". 

Wczorajszym gościem był Dariusz Majkowski- drugie spotkanie z ,,Weronką"- bohaterką czytania po kaszubsku. 

Kolejne spotkanie ,,Remusowego Kręgu" odbędzie się 6 grudnia.
2018-11-09 09:00 594

Komentarze

~Krąg Arasmusa

Spotkanie dwóch kręgów,społeczników swoich lokalnych środowisk,było okazją do wspólnego świętowania Jubileuszu Polski. Była też okazja dzielenia się doświadczeniami, starszy Remusowy otwarty na dawanie, drugi na przyjmowanie sprawdzonych rozwiązań. Zapowiada się ciekawa współpraca. Dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.