Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

Rowerowe Kaszuby: Rozpoczęcie sezonu rowerowego w Gminie Somonino

Już niedługo rusza rowerowa wycieczka najpiękniejszymi zakątkami gmin Kartuzy, Somonino i Stężyca. W programie przewidziano wspólne ognisko i nie lada zabawę, połączoną z konkursem na najlepsze przebranie.

Start: 23.04.2016 10:00:00

Miejsce: Kiełpino Dworzec


Trasa będzie wiodła przez Przełom Somoniński, dolinę górnej Raduni, wzdłuż Jeziora Ostrzyckiego, Wzgórzami Szymbarskimi, czy krawędzią Wysoczyzny Żukowsko-Przywidzkiej. Uczestnicy wyprawy poza przyjemnością z wykręconych 35 kilometrów dowiedzą się także tego, co zostało z dawnych obiektów folwarcznych, przemysłowych i kolejowych w Somoninie. Poznają odpowiedź na pytanie, gdzie znajdował się dawniej parafialny kościół Kartuz, która wieś jest najwyżej położona na Pomorzu oraz przekonają się, czy widać morze z wieży widokowej na Wieżycy. Trasa będzie wiodła przez Kiełpino, Somonino, Ostrzyce, Wieżycę (wierzchołek), Drozdowo, Kaplicę, Sławki, a zakończy się w Somoninie.

Po rowerowej wycieczce na wszystkich będzie czekać wspólne ognisko oraz zabawa, między innymi konkurs na najlepsze przebranie. Na najlepszych czekają nagrody!

Jeśli więc jesteś miłośnikiem dwóch kółek, zawsze chciałeś przemierzać szlaki rowerem, a brakowało Ci towarzystwa, chcesz aktywnie spędzić sobotnie po południe, wypełnij formularz zgłoszeniowy i pojaw się 23 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00 na przystanku kolejowym Kiełpino Kartuskie, lub o godzinie 9:30 na Kartuskiej Promenadzie. Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Na miejsce startu można dojechać pociągiem. W razie wyboru takiego środka komunikacji, organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów. Organizatorami imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Grupa Rowerowa Kaszuby oraz WANOGA - turystyka dziedzictwa.

Pytania prosimy kierować na:
rowerowekaszuby@gmail.com
2016-04-19 09:30 1162

Komentarze

~ruticzko

Te indiana to z aluminium i na dobrym osprzęcie, ale nie kupiliśmy, stwierdziliśmy że bierzemy coś bardziej znanej marki.

~rokoloko

w przyszłym tyg. kupujemy rower w media expert, pewnie Indiana i na majówkę będzie jak znalazł.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.