Wtorek, 02 Marca 2021 - Heleny, Halszki, Pawla

Rowery Mevo dostępne już od 26 marca!

Trwające blisko miesiąc testy Mevo pozwoliły stwierdzić, że system jest gotowy do uruchomienia. Będą one dostępne już od 26 marca. Trwające blisko miesiąc testy Mevo pozwoliły stwierdzić, że system jest gotowy do uruchomienia. Jednym z największych wyzwań okazał się GPS. Było to niezwykle ważne z punktu widzenia użytkowników. Z uwagi na fakt, że rowery można pozostawiać w dowolnym miejscu miast, działanie systemu GPS pozwalającego na precyzyjną lokalizację rowerów jest kluczowe. Zamawiający, Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, bardzo skrupulatnie, partia po partii wybierał losowo rowery do testów, aby mieszkańcy mogli cieszyć się z jak najlepszego systemu.

-Mevo będzie rewolucją komunikacyjną w Metropolii. Rower ułatwi dojazd pracy, na uczelnię, zakupy czy spotkanie ze znajomymi. Łączenie podróży z komunikacją publiczną będzie dużo bardziej ułatwione – mówi Michał Glaser, Dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. – Za nami czas intensywnych prac podczas rozruchu testowego. Dziękujemy szczególnie mieszkańcom zaangażowanym na ostatnim etapie prowadzonych testów. Ich zaangażowanie i informacje zwrotne były niezwykle cenne. Ponad 98% testerów wskazało, że będzie korzystać z rowerów w przyszłości.

Mevo uruchomione zostanie 26 marca 2019 r. Operator jeszcze przed uruchomieniem będzie rozstawiał rowery na ulicach 14 gmin. Na 660 stacjach znajdzie się ponad 1200 rowerów. Do momentu uruchomienia nie będą one jednak jeszcze dostępne do wypożyczenia, a aplikacja pojawi się najpóźniej w dniu startu systemu.

Rower metropolitalny dla Kartuz to prawdziwy przełom, gdyż jest pierwszym systemem komunikacji miejskiej w Kartuzach – mówi Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz. Zaplanowaliśmy 5 stacji rowerowych w różnych częściach miasta, dzięki czemu korzystanie z roweru będzie bardzo wygodne dla wszystkich mieszkańców dojeżdżających do dworca nowymi ścieżkami powstałymi w ramach projektu budowy węzła integracyjnego. Dodatkowo będzie ułatwieniem dla turystów przyjeżdzających do nas PKM – będą mogli kontynuować swą podróż rowerem. Dzięki udziałowi w projekcie Mevo czujemy się jeszcze bardziej częścią Metropolii.

Źródło: rowermevo.pl, foto: metropoliagdansk.pl
2019-03-20 12:00 2765

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.