Wtorek, 21 Sierpnia 2018 - Joanny, Kazimiery, Piusa

Rozbudowa drogi z Mojusza do Kartuz gotowa już za rok

Poszerzenie jezdni, ciągi pieszo-rowerowe to tylko niektóre z prac, które zostaną wykonane na trasie Mojusz - Kartuzy w projekcie dofinansowanym przez Zarząd Województwa Pomorskiego. Zakończenie prac zaplanowano w listopadzie 2019 r. 

Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał do dofinansowania projekt dotyczący rozbudowy drogi wojewódzkiej na trasie Mojusz – Kartuzy. 

Projekt złożony przez Województwo Pomorskie, zakłada rozbudowę DW211 od początku miejscowości Mojusz do początku miejscowości Kartuzy, na odcinku o długości około 15,3 km.

W ramach projektu zostanie poszerzona jezdnia drogi 211 do 7 m, a jej konstrukcja zostanie wzmocniona zgodnie ze standardami występującymi w UE. Przebudowane zostaną skrzyżowania, zostaną wybudowane zatoczki autobusowe, ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie również most na rzece Łebie oraz przejazdy kolejowe. Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 58 mln zł, a unijne dofinansowanie aż 47 mln zł. Realizacja projektu zakończy się w listopadzie 2019 r.

Projekt wybrano do dofinansowania w ramach Działania 9.3. Regionalna infrastruktura drogowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: rpo.pomorskie.eu
2017-10-09 11:30 288

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.