Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Rusza kolejna edycja cyklu Kaszuby Biegają

Miłośnicy biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego będą mogli spróbować swoich sił w dwunastu niezależnych biegach w ramach VI. cyklu Kaszuby Biegają 2018. Start imprezy rozpocznie się prologiem 10 marca w sympatycznym Chwaszczynie biegiem na 10 km. Kolejne biegi przeprowadzone będą średnio co trzy tygodnie w różnych miejscach Cudownych Kaszub. Wykaz wszystkich prezentujemy poniżej.

Organizatorzy Biegu pragną nie tylko promować zdrowy styl życia, ale również chcą zaprezentować tysiącom miłośników biegania fantastyczne miejsca na Kaszubach i ich unikatowe piękno. Uczestnicy będą mogli podziwiać uroki przyrody, zadbane lasy, cudowne jeziora oraz wspaniałe widoki, które z pewnością oczarują każdego.

Śmiałkowie, którzy ukończą wszystkie biegi, pokonując 165 km otrzymają 26 października na Gali Kaszuby Biegają statuy „ Kaszubskiego Stolema”. W roku 2017 „Stolemy” zdobyły 73 osoby. W sumie w imprezie wzięło udział około 8 tys. osób.

Aby uatrakcyjnić biegową zabawę organizatorzy przygotowali szereg atrakcji w postaci m.in.: biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży (Małe Kaszuby Biegają, szczegóły do 30 stycznia 2018r.), festynów, rywalizacji drużynowej pn. „Liga Biegowa”. Biegi główne przeprowadzane będą w 15 kategoriach wiekowych. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie za pomocą elektronicznego systemu chipów pasywnych.

Przygotowane będą również biegi towarzyszące dla przedszkolaków na 100 m oraz dla początkujących na 400 i 1200 m (bez zapisów).

Na mecie na każdego uczestnika będzie czekać unikatowy medal, ciepły posiłek oraz wręczone zostaną liczne nagrody. Podczas każdego biegu rozlosowane zostaną wartościowe nagrody. Tradycyjnie wszyscy będą mogli dokonać konsumpcji w bezpłatnej kawiarence. Każda osoba, która do końca grudnia br. zapisze się na cały cykl otrzyma możliwość wyboru całorocznego numeru startowego.

Dla uatrakcyjnienia biegowego roku 2018 na Kaszubach organizatorzy cyklu KB zapraszają również do wzięcia udziału w :
II. Festiwalu Biegów Polski Północnej, który odbędzie się w Wdzydzach w dniach 8-10.06.2018r. oraz w cyklach
II. Biegowe Grand Prix Kaszub
i Kaszuby Biegają na 5 / około 10 imprez biegowych na 5 km – cykl organizowany jest na prośbę osób, które zaczynają swoja przygodę z bieganiem/
Tytułu najlepszych biegaczy na Kaszubach w roku 2017 bronić będą Ewa Maj – Płotka oraz Jarosław Richert, oboje z Wejherowa.
Do klasyfikacji końcowej /26kategoriie/ liczone będzie 9 biegów z dwunastu w tym 2 półmaratony oraz dwa biegi 15 km lub 3 półmaratony  i jeden bieg 15 km.

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.

Dyrektor cyklu Kaszuby Biegają, Henryk Miotk, oznajmił, iż bardzo cieszy go fakt, że wspólnie z różnymi środowiskami samorządowymi możemy tworzyć wspaniałą imprezę promującą Ziemię Kaszubską oraz gospodarność poszczególnych powiatów i gmin. Dyrektor, wierzy, że wszyscy uczestnicy będą mile wspominać udział w tym wielkim przedsięwzięciu.
Źródło: Nadesłane
2018-01-02 11:00 1072

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.