Sobota, 19 Września 2020 - Januarego, Konstancji, Teodora

Sarni Dwór: XXI Powiatowe Biegi Brzegami Raduni

Cykliczna impreza "Bieg Brzegami Raduni" odbyła się już po raz 21. W tym roku do biegu zgłosiło się 528 zawodników reprezentujących 35 szkół.

Bieg został podzielony na 12 kategorii z podziałem na grupy żeńskie i męskie (klasy I – II, III – IV, V – VI, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli). Jego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś Kaszubska” w Somoninie oraz Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku.

Wyniki:

Klasy I – II - dziewczęta
I – Maria Zubko (SP Miszewo)
II – Julia Syldatk (SP Egiertowo)
III –Amelia Kulling (ZS SP Somonino)
IV – Julia Hinz–Stolarek (SP „Mała Szkoła” w Szopie)
V – Roksana Jakusz (SP Egiertowo)
VI – Zofia Dawidowska (ZS Goręczyno)

Klasy I – II - chłopcy
I – Jakub Kwidziński (SP Borzestowo)
II – Kornel Jórzak (SP Nowa Wieś Przywidzka)
III – Julian Skierka (SP Egiertowo)
IV – Paweł Zubko (SP Miszewo)
V – Wojciech Leszk (SP Borzestowo)
VI – Michał Drywa (SP Staniszewo)

Klasy III – IV - dziewczęta
I – Amelia Kowalczyk (SP Chmielno)
II – Wiktoria Kowalewska (SP Banino)
III – Małgorzata Leszkowska (ZS SP Somonino)
IV – Joanna Niedrowska (SP Banino)
V – Aleksandra Formela (SP Staniszewo)
VI – Aleksandra Konkol (SP Miechucino)

Klasy III – IV - chłopcy
I – Daniel Mikołajewski (SP Banino)
II – Franciszek Hinca (SP Banino)
III - Henryk Kosznik (SP Banino)
IV – Maksymilian Regliński (SP Borzestowo)
V – Michał Ustowski (ZS Goręczyno)
VI – Grzegorz Konkol (SP „Mała Szkoła” w Szopie)

Klasy V – VI - dziewczęta
I – Emilia Gruchała-Węsierska (SP Borcz)
II –Anna Komkowska (SP „Mała Szkoła” w Szopie)
III – Dajana Kobiela (SP Sierakowice)
IV –Agata Murawska (SP Banino)
V – Weronika Drywa (SP Staniszewo)
VI – Julia Gruchała (ZS Goręczyno)

Klasy V – VI - chłopcy
I – Łukasz Plichta (ZS SP Somonino)
II – Aleksander Wydrowski (SP Staniszewo)
III – Dominik Kotłowski (SP Sierakowice)
IV – Jędrzej Zając (ZS Goręczyno)
V – Dawid Wierczyński (SP Banino)
VI – Damian Woltt (SP Banino)

Gimnazjum - dziewczęta
I – Faustyna Markowska (SP Miechucino)
II – Paulina Myszk (Gimnazjum Nr 1 Kartuzy)
III – Julia Borkowska (ZS GP Somonino)
IV – Alicja Penkowska (Gimnazjum w Miechucinie)
V – Natalia Hinca (Gimnazjum w Miechucinie)
VI – Martyna Damps (Gimnazjum w Przyjaźni)

Gimnazjum - chłopcy
I – Nikodem Strongowski (Gimnazjum w Szopie)
II – Arkadiusz Piernicki (Gimnazjum w Szopie)
III – Adam Labuda (Gimnazjum w Szopie)
IV – Kacper Adamczyk (Gimnazjum Nr 2 Kartuzy)
V – Jakub Benka (ZS Goręczyno)
VI – Michał Chlebba (Gimnazjum Nr 1 Kartuzy)

Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta
I – Dagmara Groth (GKS Żukowo)
II – Laura Serkowska (I LO Kartuzy)
III – Natalia Formela (I LO Kartuzy)
IV – Klaudia Miotk (I LO Kartuzy)
V – Weronika Kostka (ZST Kartuzy)
VI –Aneta Klawikowka (I LO Kartuzy)

Szkoła ponadgimnazjalna – chłopcy
I – Patryk Groth (GKS Żukowo)
II – Tomasz Kurowski (I LO Kartuzy)
III – Tomasz Flisikowski (ZSTiO Kartuzy)
IV – Daniel Radomski (LO Nr 2 Kartuzy)
V – Patryk Breza (LO Nr 2 Kartuzy)
VI – Damian Muński (ZSTiO Kartuzy)

Dorośli - kobiety
I – Dagmara Groth
II – Kamila Plichta
III – Katarzyna Damps
IV – Laura Serkowska
V – Katarzyna Orzechowska

Dorośli - mężczyźni
I – Wojciech Serkowski
II – Tomasz Kurowski
III - Patryk Groth
IV – Patryk Damps
V – Marcin Dobka
VI – Adrian Szmidt

Punktacja drużynowa:

Szkoły podstawowe
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Baninie
II miejsce – Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Somoninie
III miejsce – Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Goręczynie

Gimnazja
I miejsce – Gimnazjum w Szopie
II miejsce – Gimnazjum w Miechucinie
III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
II miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Kartuzach
Źródło: Nadesłane: Angelika Zaborowska GOK Somonino
2016-09-26 10:00 1635

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.