Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Senator Waldemar Bonkowski zawieszony decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka PiS-u

W czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała publicznie na portalu Twitter o tym, że senator Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego PiS. To decyzja samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. 

Następnie rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski wytłumaczył, że to działanie spowodowane było publikacją przez Senatora antysemickich treści.


Opublikował on na swoim profilu na portalu społecznościowym film, który przedstawia bicie Żydów w warszawskim getcie. Film zatytułowany jest ,,Jak Żyd Żyda gonił na śmierć", w dodatku towarzyszy mu klezmerska muzyka. 

 
          


Działania i wypowiedzi Senatora bardzo często ukazywały się na pierwszych stronach gazet lub tez w internecie, często były zbyt kontrowersyjne. Tym razem jego działanie spowodowało odsunięcie go od praw członka PiS oraz Klubu Parlamentarnego. W dodatku prokuratura w dalszym ciągu zajmuje się sprawą, o której mówiono w ubiegłym roku. Mianowicie chodzi o groźby, które W. Bonkowski miał kierować do swojej żony i pozostałych członków rodziny posługując się przy tym bronią. 
Źródło: foto: screen: youtube.com
2018-02-23 08:30 179

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.