Piątek, 14 Grudnia 2018 - Alfreda, Izydora, Jana

Sensacyjne zwycięstwo SPR GKS Żukowo nad wiceliderem

Olbrzymią niespodziankę, a zarazem prezent świąteczny sprawili swoim sympatykom piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. W rozegranym awansem meczu I Ligi Piłki Ręcznej, w czwartek 29 marca, pewnie pokonali drużynę Stali Gorzów Wielkopolski, aktualnego wicelidera rozgrywek.

Od początku zawodnicy z Żukowa narzucili swoje tempo i warunki gry. Świetnie rozpoczął mecz Grzegorz Dorsz - po raz kolejny najskuteczniejszy egzekutor SPR GKS (w całym meczu zdobył aż 13 bramek). Zaskoczeni gospodarze dopiero w 12 minucie doprowadzili do wyniku remisowego (12:12). Do 28 minuty mecz był bardzo wyrównany. Po raz kolejny w bramce SPR GKS świetnie zagrali bramkarze : Bartłomiej Żurawski oraz Krzysztof Muńko - w całym meczu obronili aż 4 rzuty karne. Końcówka pierwszej połowy to był popis gości. Dzięki bramkom niespełna 19-letniego Alana Benkowskiego, który rozegrał chyba swój najlepszy mecz w dotychczasowych występach w I lidze oraz Karola Radeckiego i Dorsza, Żukowianie schodzili do szatni z przewaga dwóch bramek.

Początek drugiej połowy to dalsza zdecydowana przewaga SPR GKS. W 38 minucie przewaga wzrosła do sześciu bramek (15:21). Do bramki Stali celnie trafiali Benkowski i Dorsz. Gospodarze próbowali jeszcze ratować wynik, jednak to zawodnicy z Żukowa byli w lepszej dyspozycji. Praktycznie do końca meczu pilnowali wyniku, nie pozwalając rywalom zbliżyć się na różnicę mniejszą niż cztery bramki. Do gorzowskiej bramki trafiali Wojciech Hajnos, Krzysztof Gądek. Ostatnia bramkę - trzydziestą piątą - dla SPR GKS, zdobył powracający po kontuzji Szymon Adamczyk.

Następny mecz odbędzie się 7 kwietnia, na wyjeździe - rywalem będzie zespół Grunwaldu Poznań. W Żukowie zawodnicy SPR GKS, w dniu 14 kwietnia, zmierzą się z kolejną drużyną z czołówki tabeli - OKPR Warmia Energa Olsztyn. Początek meczu o godz. 17.00.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo).

Źródło: Nadesłane
2018-04-03 12:00 455