Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Marka, Elzbiety

Sierakowice: Daty wywozu śmieci, informacje kulturalne i ogłoszenia urzędów w telefonach mieszkańców

Gmina Sierakowice, jako jedna z pierwszych w województwie i kraju uruchomiła zintegrowany serwis informacyjny dla mieszkańców i turystów z wykorzystaniem mobilnej aplikacji na smartphony i tablety.

- Jest to bezpłatna aplikacja dla mieszkańców, którą można pobrać ze Sklepu Google Play. Na razie dostępna jest wersja na urządzenia pracujące na Androidzie, ale planujemy również wydanie aplikacji na inne platformy - między innymi IOS. Wszystko zaczęło się od harmonogramów wywozów odpadów. Aplikacja przypomina nam, kiedy wystawić pojemnik i jaki rodzaj śmieci jest odbierany danego dnia. Można ustawić wygodne powiadomienia, nad wszystkim czuwa jedna aplikacja działająca w telefonie, który w tych czasach każdy ma zawsze przy sobie - mówi Mariusz Laska, Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Sierakowice.

Funkcje aplikacji są ciągle modernizowane. - Zaczęliśmy od harmonogramu wywozu odpadów, ale szybko okazało się, że aplikację można wykorzystać do różnych innych celów. Powstał więc system informacyjny dla mieszkańców. Dodaliśmy dział kultury, który zawiera informacje o wydarzeniach w gminie, a niedługo będą pojawiać się również komunikaty z Urzędu Gminy - dodaje Mariusz Laska.

Aplikacja pomoże też w spersonalizowanym informowaniu mieszkańców. Jeśli modernizowana będzie jakaś ulica, albo wydarzenie będzie dotyczyć wąskiej grupy odbiorców, np. mieszkańców jednej ulicy - to właśnie oni zostaną o tym poinformowani. Jak podkreśla Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, aplikacja umożliwia komunikację obustronną. Już można zgłaszać reklamacje, w przypadku gdy śmieci nie zostaną z jakiegoś powodu wywiezione. W taki sam sposób w przyszłości można będzie informować o napotkanych w lesie wysypiskach, czy zgłaszać inne problemy. Aplikacja jest alternatywą dla mieszkańców, którzy nie mają ochoty na wizyty w urzędzie, przebijania się przez infolinię, czy włączania komputera w celu napisania maila.

Na użytkowników, którzy zainstalują aplikację do 30 września i wskażą lokalizację na terenie Gminy Sierakowice czekają nagrody. Do wygrania jest między innymi tablet, torby podróżne, plecaki, czy kubki termiczne.

2016-06-15 13:00 1228

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.