Sobota, 04 Kwietnia 2020 - Izydora, Waclawa

Sierakowice: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wraz z Branżową Szkoła I Stopnia i Zasadniczą Szkołą Zawodową włączyły się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Dzień Głośnego Czytania.  Święto dedykowane Janinie Porazińskiej, autorce książek dla dzieci i młodzieży.

 Tegoż dnia na holu zgromadziła się społeczność szkolna,  którą powitali prowadzący imprezę: Agnieszka Wenta z kl. III LO i Przemysław Bulczak z kl. IV TA. Następnie dyrektor BSIs i ZSZ w Sierakowicach – pani  Krystyna Formela podzieliła się swoimi refleksjami na temat znaczenia książki w życiu młodego człowieka, który wciąż poszukuje wartości. Czytanie otwiera człowieka na świat duchowy, pozwala zdystansować się do otaczającej rzeczywistości.

Następnie uczniowie głośno czytali „Lorda Jima”. Można było choć na chwilkę zapomnieć o codzienności i przenieść się do świata bohaterów książki Josepha Conrada.

W części zamykającej wydarzenie pani Marzena Majcher - wicedyrektor ZSP w Sierakowicach podziękowała organizatorkom za propagowanie czytelnictwa, młodzieży za czynny udział w akcji – prawdziwy dialog z książką. Warto dodać, że inicjatorką imprezy była pani Natalia Formela – bibliotekarka BSIs, która we współpracy z nauczycielem-bibliotekarzem ZSP, Mariolą Leszczyk oraz nauczycielami języka polskiego wspólnie zorganizowały to kulturalne przedsięwzięcie.
Źródło: Nadesłane
2017-10-13 08:00 708

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0