Wtorek, 02 Marca 2021 - Heleny, Halszki, Pawla

Sierakowice: Parafianie św. Marcina przeciwko próbom pozbycia się nowego proboszcza

Na jednym z forów internetowych pojawił się post wywołujący "burzę" dyskusji. Anonim apeluje do mieszkańców o interwencję w sprawie Tadeusza Knuta, proboszcza parafii św. Marcina w Sierakowicach.


Post znalazł ogromne poparcie wśród mieszkańców Sierakowic. Parafianie nie ukrywają sympatii, którą darzą obecnego proboszcza. Nie zgadzają się na żadne rotacje w kadrze duchownych kościoła św. Marcina. Jak się dowiadujemy, wszystkie pozytywne zmiany zawdzięczają Tadeuszowi Knut oraz księdzu Michałowi Kempa.
Postanowiliśmy osobiście spytać parafian, co ich zdaniem stanowi problem.
- Dzięki nowemu proboszczowi ten kościół staje na nogi, jednak nie wszystkim się to podoba. Nie będę wymieniał z nazwisk, ale pewni przedsiębiorcy chcą się go, brzydko mówiąc, pozbyć. Całe Sierakowice o tym mówią. Przeszkadza im między innymi sposób zarządzania pieniędzmi wspólnoty przez proboszcza. Jako przykład mogę podać narzucanie wręcz zakupu ławek, z których jedna kosztowała 1400 zł. Tadeusz Knut rozsądnie ocenił "propozycje", a następnie ją odrzucił, co w znacznej części poparli parafianie. Zajął się też zaległą sprawą, która miała miejsce za kadencji byłego proboszcza. Mianowicie ksiądz Bronisław Dawidzki chciał zaoszczędzić na drzwiach w kościele i zrobił takie plany, że żadne drzwi nie przeszły u strażaków i ostatecznie pasowały jako wyjście awaryjne w razie pożaru. Ostatnio obecny proboszcz zajął się sprawą i wymienił wszystkie drzwi. To dobry i szanowany człowiek. Jednak każdy wie, że przedsiębiorcy, o których mowa, chcą się go pozbyć. Między innymi dlatego, że mieli dobre "układy" z byłym proboszczem - komentował jeden z parafian św. Marcina w Sierakowicach.

Skontaktowaliśmy się z proboszczem Tadeuszem Knut z prośbą o komentarz. Jednak duchowny postanowił nie komentować sprawy. 

2017-01-27 13:00 63754

Komentarze

~awuheadoxi

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin Online yrc.yjoz.gazetakartuska.pl.lld.qi http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

~Karol

Towarzyszu GT. Widzę że stajesz w obronie "osobistości" Sierakowickich które z parafii św. Marcina zrobiły sobie prywatny nieźle płatny folwark. My budujemy, od nas bierzecie materiały, my robimy ławki itd. Wszystko pięć razy za drogo( a i tak same fuszerki. Dach cieknie, Jezus jest krzywo zrobiony, ołtarz i mównica stylistycznie z różnych parafii itd.). Jak dla mnie nasza parafia była pralnia pieniędzy. Teraz wielki lament bo znalazł się Człowiek z kręgosłupem który powiedział STOP. Źródełko dla cwaniactwa "uschło" więc pozostał tylko lament i próby pozbycia się księży. Tacy księża nie trafiają się zbyt często. Szanujmy Ich, wspierajmy i dziękujmy za Nich Bogu.

~Ziomal

Rozumiem, że mój poprzednik - pan GT - to gorliwy i wierny KATOLIK, który co niedzielę jest w kościele i chętnie zasiadłby w tej radzie parafialnej, aby nieco "porządzić", a przy okazji za nie jeden "kąsek" jeszcze chwycić swymi mocnymi ząbkami ("powodzenia"). Przy tej okazji mógłby, np. nieźle tak zawirować, że może i na "stołek urzędniczy" dałby radę się dostać ("polityka czeka z szeroko otwartymi ramionami"). Proponuję panu GT lepiej przejrzeć na oczka (może dopiero wstał) i zająć się własnym "prawym rzemiosłem". Pozdrawiam :-D

~Ziomal

Rozumiem, że mój poprzednik - pan GT - to gorliwy i wierny KATOLIK, który co niedzielę jest w kościele i chętnie zasiadłby w tej radzie parafialnej, aby nieco "porządzić", a przy okazji za nie jeden "kąsek" jeszcze chwycić swymi mocnymi ząbkami ("powodzenia"). Przy tej okazji mógłby, np. nieźle tak zawirować, że może i na "stołek urzędniczy" dałby radę się dostać ("polityka czeka z szeroko otwartymi ramionami"). Proponuję panu GT lepiej przejrzeć na oczka (może dopiero wstał) i zająć się własnym "prawym rzemiosłem". Pozdrawiam :-D

~Grzenkowicz Tomasz

Wykończenie kościoła w pewnym stylu, estetycznie, zgodnie z jakimś projektem jest ważne. Estetyka i piękno raczej tanie nie jest a wystrój kościoła, zgodzicie się, jest na .... lata. Tanio nade wszystko jest złym wyborem, a wygląda, że w tym kierunku idzie w naszym kościele w Sierakowicach. Widziałem, kiedyś projekt ławek w kształcie łuku w przedniej części obiektu, lecz wygląda na to, że w całym Kościele będą ławki kloce. Fakt, że ksiądz Proboszcz szybciutko to rozwiązał zamawiając jakieś tanie, byle jakie ławki nie świadczy o nim pozytywnie. Przychodząc na nową Parafię chyba winien się zorientować w sytuacji, rozpytać członków rady prafialnej, a nie sam decydować. Ksiądz nade wszystko jest od posługi, a w sprawie zarządzania parafią winien się konsultować z radą czy parafianami. Obecna rada parafialna rzekomo jest fikcją ( jak rząd PiS, bo rządzi JK) bo ponoć brak tam osób znających się na rzeczy, nie wychylają się - decyduje rzekomo ostatecznie i wyłącznie Ks.Proboszcz. Personalnie nie wiem kto jest członkiem rady- chętnie bym taką listę poznał i stwierdził czy jest coś na rzeczy. A od tych biznesmenów, o których wielu komentatorów mówi, to bym proponował się odczepić. Większość parafian z boczku obserwuje tych licznych " BEZ IMIENIA" co odrzucają błotem to tych biznesmenów zwłaszcza czy Ks. Proboszcza. Te negatywne sformułowania dot. przedsiębiorców, wydaje mi się są w większości spowodowane zazdrością o ich majętność, stan posiadania bez przyjęcia do wiadomości jak ciężką i często długoletnią pracą to zostało okupione. Ci bezimienni komentatorzy nie posiadają się w zachwycie jak mogą im "dokopać" Proponuję podpisywać swoje komentarze imieniem i nazwiskiem to będą bardziej wiarygodne. Pozdrawiam wierząc, że wygląd kościoła da się jeszcze "uratować" a i kontakty międzyludzkie się unormują.

~lucynka

Wkońcu porządny człowiek który usadził to sierakowickie pospulstwo które przykładało brudne łapy. Do naszego kościoła. nowy proboszcz to człowiek z zasadami i tak trzymac nie ma sie czego bac

~kornelia

Jesteśmy zachwyceni Twoją szlachetną postawą przewielebny księże proboszczu,bo po raz drugi w kierowanej przez proboszcza parafii dnia 19 lutego br. organizowana jest zbiórka do puszek na rzecz małego Kornelka z Wielkiego Klincza, który walczy z nowotworem złośliwym oka, pomimo,że już została zebrana dosyć pokaźna kwota,(biuletyn nr 7 parafii p.w św,Marcina w Sierakowicach z dnia 12 lutego 2017r.).Cudowne i piękne dzielić się z innymi .Księże proboszczu jesteś dla wszystkic parafian wzorem godnym naśladowania.

~mirków

Kamienica ma szczęście (www.pomorskie.eu/w trosce o czyste powietrze pomogą miliony z unii). Umowa o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Podpisano 13 stycznia 2017 r. w Gdańsku, Sala Herbowa UMWP, godz.11:00 - Beneficjent Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej ,,Kompleksowa termomodernizacja budynku sakralnego w Kamienicy Królewskiej” RPPM.10.02.01-22-0025/16. Wnioskowano o kwotę 798 580,45 zł.,a otrzymano 678 793,38zł. Projekt zostanie zrealizowany do czerwca 2017 r. Planowane przedsięwzięcie to projekt kompleksowej termomodernizacji budynku kościoła, polegającej na wykonaniu izolacji ścian budynku, zastąpieniu okien i drzwi zewnętrznych stolarką energooszczędną, wymianie i dociepleniu drewnianego stropu łukowego, dociepleniu i wykonaniu nowej posadzki oraz zastosowaniu efektywnego rozwiązania technologicznego pozyskania źródła ciepła z geotermalnych pomp ciepła przy zainstalowaniu systemu ogrzewania podłogowego. Zastosowana technologia będzie nadzorowana przez centralny monitoring zużycia energii cieplnej oraz optymalizowana przez automatykę miejscowej regulacji temperatury, automatykę pogodową i regulacji godzinowo-dobowej obiektów grzewczych. Całość projektu będzie wspomagana przez systemy fotowoltaiczne w celu zasilania energią elektryczną. W efekcie planowane jest zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach o 18 347,37 kWh/rok, a także spadek emisji gazów cieplarnianych o 16,46 ton równoważnika CO2.

~@Lusia

Zgadzam się z Tobą Lusia, taki proboszcz to prawdziwy skarb, skupia uwagę na drugim człowieku ,w najbliższą niedzielę organizuje zbiórkę do puszek dla 2,5 letniego Kornelka z Wielkiego Klincza, na kolędzie nie wypytuje, lecz widząc w jakiej sytuacji jest rodzina wspiera ją,jego nauczanie znajduje odzwierciedlenie w postępowaniu,nigdy nie mówi,że jest zmęczony.

~Lusia

Nasz nowy proboszcz to naprawdę dobry człowiek. Potrafi pocieszyć i przytulic jak najbliższa osoba. Nie zależy mu na pieniądzach. Dlaczego chcecie zniszczyć życie tak dobrym księżom. ? Teraz tak na nich źle gadacie a kto jak nie oni przyjdzie wam z ostatnią posługa. ? a ci biznesmeni to szkoda gadać. Tylko chcieli zarobić a wiadomo kościół dużą inwestycja. Jak chcą wszystko po swojemu to niech własny kościół wybudują ! Tacy księża są dla nas ratunkiem żeby się nawrócić! A TY GŁUPIA BABO CO SIEJESZ PLOTKI CO PROBOSZCZ ROBI WIECZORAMI , TO NIE MASZ CO INNEGO DO ROBOTY ?! SWOIMI SPRAWAMI SIĘ INTERESUJ! NAWET NIE WIESZ JAK JEST.MOŻE CIEBIE BĘDZIEMY PODGLĄDAĆ? !

~ Padre PIO

Proboszczu Tadeuszu! Moja kochana duszyczko! Do Boga powinnaś się uciekać podczas ataków wroga, jemu powinnaś ufać i od Niego oczekiwać wszelkiego dobra. Nie zatrzymuj się dobrowolnie nad tym, co ci wróg podsuwa. Pamiętaj, że zwycięża ten, kto ucieka. I ty powinnaś, przy pierwszych odruchach niechęci w stosunku do tych osób, odwrócić swą myśl od nich i uciekać się do Boga. Przed Nim zginaj kolana i z nawiększą pokorą powtarzaj tę krótką modlitwę: "Miej miłosierdzie nade mną, która jestem biedną i słabą istotą". Później wstań i kontynuuj swoje prace (Epist. 111, s. 414). Bądź mocno przekonana, że im bardziej wzmagają się ataki wroga, tym bliżej duszy jest Pan Bóg. Zastanawiaj się nad tymi słowami i pozwól, aby dogłębnie przeniknęła cię ta wielka i pocieszająca prawda (Epist. III, s. 414). Umocnij ducha i nie lękaj się tej ponurej wściekłości Lucyfera. Zapamiętaj raz na zawsze, że jest to dobry znak, gdy wróg hałasuje i ryczy wokół twej woli, ponieważ okazuje jasno, że nie znajduje się w Środku niej. Odwagi, moja umiłowana córko (synu)! Wymawiam te słowa z wielkim uczuciem i - w Panu Jezusie -krocz odważnie. Mówię, że nie trzeba się bać, jak długo możemy stanowczo, choć bez emocji wołać: Niech żyje Jezus! (Epist. III, s. 410). Bądź mocno przekonana o tym, że im dusza jest milsza Bogu, tym bardziej powinna być doświadczana. Dlatego: odwagi i ciągle do przodu! (Epist. III, s. 397).

~poza MATRIXSEM

OSTATNIO W ŚWIECIE DZIEJE SIĘ DUŻO RÓŻNYCH " DZIWNYCH" ZJAWISK...KAŻDY MA SWÓJ WŁASNY NAWIGATOR ,KTÓRYM JEST WŁASNE SERCE I NIECH NIM SIĘ KIERUJE...WG. MNIE KOŚCIÓŁ JEST INSTYTUCJĄ- A SKORO NIE DOCENIA SIĘ TAKICH "BIZNESMENÓW', KTÓRZY SAMI DLA SIEBIE MOGLIBY PRZEZNACZYĆ TYSIĄCE, A WYDAJĄ JE NA KOŚCIÓŁ ? KIM SĄ CI WIERNI , KTÓRZY ICH KRYTYKUJĄ? MOŻE ZATRACILI ŁĄCZNOŚĆ Z BOGIEM Z WŁASNĄ NAWIGACJĄ ? Z NAWIGACJĄ KOŚCIOŁA ? MOŻE MYLĄ BOGA Z RELIGIĄ W KTÓRĄ WIERZĄ ? BÓG NIE JEST RELIGIĄ .. BÓG MIESZKA W KAŻDYM Z NAS.. ZA NIM OSĄDZICIE INNYCH - OSĄDŹCIE SAMYCH SIEBIE...

~Minusia

Co to za Proboszcz, który podsyca nienawiść wśród własnych parafian???? Gdyby był taki super jak piszecie to by już dawno zakończył ten konflikt z ambony. A on z uśmiechem patrzy na to co się dzieje.

~Mirra

Pytlik nienawidzi Sierakowic i zrobi wszystko żeby skłócić parafian. Ludzie obudźcie się!!!

~sierakowiczanka

J.Miotk niczego się w życiu nie dorobił, to mści się na ludziach, którzy doszli ciężką pracą do sukcesu! Jego żona U. nic lepsza! Zazdrośni i mściwi ludzie! A w niedziele do komunii pierwsi się garną! Wstyd i hańba. Obstawili Radę Parafialną i chcą rządzić szaraczki, które o żadnych inwestycjach pojęcia nie mają. Teraz nasz Kościół straci sponsorów i będzie to sam kicz i tandeta! A nasz proboszcz to taki święty?! A czemu nikt nie mówi, o kobiecie, która przyjeżdża do niego, kiedy się robi ciemno, wydaje parafialne pieniądze i wraca późnym wieczorem?! Teraz trochę ludzi się zorientowało, to nie parkuje przy plebanii, tylko z tyłu kościoła. I co na to powiecie najwięksi plotkarze? O tym zapomnieliście? Wstydźcie się wszyscy! Nie usuwajcie komentarzy!!!! Gazeta grosz warta!

~Minusia

Dlaczego kasujecie wpisy? Cenzura?

~wdzięczny

Ksiądz proboszcz to człowiek prawy,niezwykle miłujący i kochający ludzi,przyciąga do kościoła swoich parafian jak magnes.W parafii powstaje nowa wspólnota "Oaza Dzieci Bożych"pierwsze spotkanie 04 lutego br.,zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę, do której ks.proboszcz zaprasza również dzieci z pobliskich parafii (biuletyn parafii nr 5/2017 z dnia 29 stycznia 2017r.).Kochany,przewielebny ks.proboszczu bardzo dziękujemy za zaproszenie naszych pociech.

~głupoty

Ludzie co wy piep...cie? Co nie podoba Wam się w ławkach? Do czego one mają służyć do siedzenia czy mają jakiś inny cel? Nie wiem czy byliście kiedys w Katedrze Pelplinskiej czy w Oliwskiej, ale jeśli nie to jedźcie i zobaczcie jakie tam ławki mają. Mogę chodzić na Mszę plenerową, gdzie nie ma ławek i tej całej waszej architektury. Taka afera przez durne ławki? - wstydzcie się! Według mnie ta sprawa ma drugie dno, jak nie wiadomo o co chodzi to (...). Podejrzewam że na tym forum pozytywne opinie pisze wylacznie 3 ludzi.

~praktykujący

A dlaczego w parafii św.Marcina nie ma rady parafialnej? Jeżeli jest światły proboszcz, to chce mieć takie ciało doradcze, ale demokratycznie wybrane przez lud Boży. Gdyby wybrano takich ludzi z autorytetem, to później ludzie by się godzili na ich plany, a oni by tłumaczyli w środowisku, co i jak. Sierakowice to właściwie małe miasteczko i tutaj nie można rządzić jednoosobowo. Nie chodzi mi o sprawy duszpasterskie, tylko o sam obiekt kościoła. Proboszcz znający się na zarządzaniu chciałby mieć mądrych doradców, kiedy sam nie zna środowiska.

~@Miśka

Cześć ławek jest juz niestety wstawiona. Może nie zauważyłaś bo niewiele różnią się od starych. Niestety ale są badziewiaste i zupełnie w innym stylu niż miały być. Strasznie mi smutno, że tak nasz kościół będzie oszpecony. Ksiądz księdzem, wystrój wystrojem i należy rozdzielić te dwie rzeczy. Nie wiem co to za artysta projektował te ławki, ale powinno mu być wstyd, że coś takiego wymyślił.

~też parafianka

Ciekawe, dlaczego nowy proboszcz tak się spieszy z urządzaniem naszego kościoła? Ci, dla których ważny jest wygląd Domu Bożego już 2-3 lata temu mogli zobaczyć w internecie piękne projekty. To zostało zupełnie zlekceważone! Może ktoś z kurialnych urzędników chciał wyeliminować autora i wykonawcę tych projektów, a nowy proboszcz dał się w taką wojenkę wciągnąć? Jest w Sierakowicach kilkudziesięciu świetnych stolarzy, a te szpetne ławki robi ktoś nie od nas, bo tanio. Kto powiedział, że ma być tanio?! Może jakiś kurialista? A my chcemy, żeby było ładnie, estetycznie. Dbamy o nasze domy, obejścia i tym bardziej chcemy, żeby nasz kościół był ładny!

~@nikt nikomu

Ale jakie układy? Ciągle ktoś piszę o układach ale tak na prawdę nikt nie udowodnił ich istnienia. Widzicie układy i problemy wszędzie tam gdzie pojawia się jakikolwiek przedsiębiorca. Jak dla mnie to zwykła zawiść. Ale plotkujcie sobie dalej...

~nikt nikomu

Nie chodzi o zazdrosc,bogactwo tylko o uklad ktory w Sierakowicach jest od zawsze, czasem tylko przybiera na sile. Dobrze, ze ludzie odwazyli się otworzyc usta.

~ eMeMDePe

Zastanawiam się, dlaczego tyle agresji ludzie kierują pod adresem tzw.biznesmenów. Ci sami, którzy podkreślają swoją pobożność i przywiązanie do kościoła, jednocześnie ze złością, a nawet z zawiścią, piszą o ludziach zamożnych.Przecież to jest zwykła zazdrość! Sami chcielibyście być bogaci, tylko nie umiecie tego osiągnąć! A gdyby nie ci sierakowiccy, pożal się Boże, biznesmeni, to gdzie byście pracowali? Przecież nikt wam nie zabrania też się bogacić! Może nie macie potrzebnych zdolności? Człowiek prawdziwie religijny powinien być wolny od zazdrości, powinien akceptować swój los.

~Włady

Ja widział jak te stare ławki pakowali na dostawczaka co za przednią szybą ma napisane JASIU

~Miśka

Wstawmy do tak pięknego kosciola, który jest perełką architektury ławki barowe, takie jak na festynach są. Wszyscy zawistni parafianie i pseudokatolicy będą na pewno zadowoleni.

~Gustaw

Wie ktoś gdzie są stare ławki? W starym, zabytkowym kościółku?

~Parafianin

Ludzie z ostatnich komentarzy mają rację! I podobno właśnie o to jest cały spór. Biznesmeni którzy są tak chętnie hejtowani podobno starają się o to żeby nowy proboszcz chciał utrzymać wnętrze kościoła według wcześniejszych ustaleń i są to podobno bardzo przyjacielskie rozmowy. No ale jak to w Sierakowicach bywa ktoś musiał dopisać swoją historię no i oczywiście musiał znaleźć się jakiś portal który bez sprawdzenia informacji o tym napisze. I tak oto narodziła się historia o strasznych biznesmenach z Sierakowic...

~ziomek

Ks.proboszcz super,wspaniały,cudowny,oddany Bogu i parafianom,same pozytywne opinie,dla każdego znajduje czas,na kolędzie potrafił wsłuchać się w głos starego,schorowanego człowieka (mojego ojca), któremu poświęcił maksimum czasu,podczas przyjmowania intencji mszalnych potrafi poczęstować słodyczami,umie rozmawiać z każdym,dzięki czemu przyciąga wielu ludzi z okolicznych parafii m.in.z Gowidlina i Kamienicy Król.

~Wiosenka

Księża są po to aby słuchać spowiedzi, odprawiać mszę, odwiedzić chorych, wygłosić kazanie. I bardzo się cieszę, że to robią. Natomiast jeśli chodzi o dokończenie budowy to powinni iść w tym samym stylu, w jakim jest to rozpoczęte. Może warto zastanowić się, albo przedstawić księdzu proboszczowi architekta lub człowieka który mógłby w tej kwestii doradzić. Takich osób jest wiele nie tylko w naszej parafii. Ksiądz może mieć inny gust , dlatego nie powinien wszystkiego dokańczać w ciągu kilku miesięcy i byle by było. Na wszystko jest czas. Dlaczego inne kościoły, bazyliki i katedry są takie piękne? Bo projektował je ludzie , którzy są w tym kierunku wykształceni. Dlatego pozwólmy dokończyć wystrój naszego kościoła w sposób spójny, żeby wszystko miało ręce i nogi.

~Mikuś

Najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy palcem przy żadnej pracy w kościele nie tknęli.

~ niezadowolona

Nowy proboszcz nie wykazał się roztropnością. Powinien dać sobie czas na poznanie środowiska i powoli, z dużą rozwagą przystępować do prac wykończeniowych. Nowe ławki niewiele różnią się od starych, a przecież od dawna jest gotowy bardzo estetyczny projekt ławek, które komponują z całością kościoła. My chcemy, żeby nasz kościół był piękny, a rzeczy piękne kosztują. Dotychczas na wszystko starczało, więc nie trzeba oszczędzać; trzeba tak robić, żeby kolejne pokolenia chciały do tego kościoła przychodzić.

~Parafianka

Cieszę się że ten post napisałam , w końcu może się coś zmieni dziękuję wszystkim za poparcie!!!!!!

Dla mnie nie ma znaczenia czy ten kościół jest architektonicznie spójny czy też nie. W głowie Wam się ludzie poprzewracało! Inni parafianie też się dokładają do rozbudowy i utrzymania kościoła pewnie nie dają tyle co "kilku biznesmenów", ale dają tyle ile mogą i według Was ich zdanie się nie liczy? Posłuchajcie może opinii ludzi z naszej parafii i sąsiednich co sądzą o naszym ołtarzu: na ulicach słychać "Jezusa za kraty włożyli" . Fugi nie równo położone - wykonawca nie powinien otrzymać wynagrodzenia za skopaną robotę! A jeśli już tak bardzo zależy Wam na spójności to ogłoście przetarg na wykonanie - bo jako parafianin mam już dość sponsorowania naszego lokalnego architekta! Ciekawe czy nasi "sponsorzy" chcieliby szastać kasą na prawo i lewo w swoich firmach?

~Parfianka

Jestem osoba wierzaca, praktykujaca. Cale zycie mieskzlam i wychowalam sie w Sierakowicach, do teraz czesto odwiedzam rodzinne strony, ale nie znam okolicznych plotek i nie mam pojecia o toczacychnsie konfliktach. Nic nie wiedzialam o toczacym sie sporze, ale jedno wiem na pewno. Kosciol niejest architektonicznie spojny, estetyka jest niespojna. Widac nie pozwolono pomyslodawcom dokonczyc planowanego projektu i powstal oto kolejny koszmarek. Taka makabryla od srodka, ktora moze trafic na rankingi bryly.pl budynkow, w ktorych "cos poszlo nie tak". Oddajcie prosze go ludzio, ktorzy maja wizje i plan, artyscie/architektowi, by mogl w spokoju ukonczyc swoj projekt. Ksieza w szczegolnosci powinni byc starnikami sakralnej architektury i estetyki i nie powinni zgadzac sie na polsrodki. Czyz nie liczy sie jakosc a nie ilosc?

~ eMeMDePe

Tu nie chodzi o to, żeby pozbywać się nowego proboszcza.Tu chodzi o poszanowanie planów tych ludzi, którzy dotychczas najbardziej zasłużyli się w budowaniu kościoła w Sierakowicach. To niekoniecznie są tylko biznesmeni; to są ludzie, którzy od wielu lat starali się, żeby nasz kościół powstał, włożyli w to dzieło dużo serca, zaangażowania, wiele nieprzespanych nocy...Dlatego nowy administrator parafii powinien się z nimi liczyć, uszanować ich wysiłek i nie urządzać nam wnętrza świątyni według własnego pomysłu i gustu. Ten kościół jest budowany dla naszych potomków i mamy prawo decydować o jego wyglądzie!

~mocny w wierze

Księże Proboszczu jesteśmy z Tobą. Nie poddawaj się! Wstyd nam, że takie rzeczy się tu dzieją. A co do lokalnych "biznesmenów" to, że macie pieniądze nie znaczy, że możecie decydować za nas wszystkich. Nie wypowiadajcie się w naszym imieniu - bo my potrafimy zauważyć dobro i je docenić. Nie chcecie to nie sponsorujcie budowy, chcecie to sponsorujcie, ale nie oczekujcie wtedy niczego w zamian! Podoba nam się to że: 1. Każdy może zamówić Mszę św. według swoich potrzeb (nie ma już tego, że co do intencji mszalnej na Mszę niedzielną o godz. 8 zawsze pierwszeństwo miał jeden z "biznesmenów") 2. kościół to tylko budowla i wcale nie chcemy by był cały w złocie - dla przykładu kościół św. Jana jest dużo skromniej urządzony i to właśnie dodaje mu uroku bo człowiek przychodzi się tam modlić, porozmawiać z Bogiem a nie podziwiać mozaikę. 3 nie potrzebujemy stacji "drogi krzyżowej", której zazdrościć będzie nam pół Polski - ważniejsze to co w sercu! 4. Jezus nie urodził się w pałacu, a w stajence - żłobek nie musi opływać w bogactwa (bajkowy wystrój) ma symbolizować ubóstwo, skromność, pokorę... 5. Spowiedź przed i podczas niedzielnej Mszy Św. - nie każdy z nas pracuje od 8.00-16.00 i ma możliwość skorzystania w tygodniu. 6. Dla Proboszcza wszyscy jesteśmy równi - nie ma podziału na biednych. bogatych... Człowieka można zniszczyć (i to już niektórzy uczynili to z poprzednikami) ale NIE POKONAĆ!!! MUREM ZA PROBOSZCZEM!!!

~Karolina

Nasz proboszcz jest tu od niedawna. Próbuje zmienić na lepsze, a wiadomo duże zmiany wprowadza się najtrudniej. Wszyscy, którzy próbowali coś zmienić na lepsze musieli walczyć ze złem. Moim zdaniem ludzie "z kasą" myślą, że wszytko mogą, ale to nie prawda. Mam nadzieję że nasz proboszcz ustawi ich do pionu. Kochany proboszczu nie poddawaj się zwyczajni parafianie są z tobą i widzą co robią. Bardzo mi się podoba że tak często widzę cię w kościele - czy to w konfesjonale czy przy ołtarzu. Wielkie pochwały kieruję także do naszych wikariuszy. Ks. Michał - świetne kazania i postawa. Nie poddajcie się. Wszyscy musimy się modlić o wytrwanie dla naszych księżny oraz o nawrócenie dla grzeszników.

~Katolik Wierzchucino

POZDROWIENIA z Wierzchucina, księże Tadeuszu jestem z księdzem trzymam kciuki za posługę na nowej parafii. Kościół to nie folwark, bezmyślni biznesmeni jakich wielu w Polsce nie mają za grosz szacunku do świątyni takimi działaniami. Zapraszamy do odwiedzenia dawnych parafian.

~Tomek

Księże Proboszczu parafianie Ciebie bardzo pokochali jesteś dla nas wspaniałym duszpasterzem ,a Ci którzy piszą i donoszą uważam,że to nic innego jak siła szatana.

~Henia

W parafii SW.Marcina W Sierakowicach takich wspaniałych księży jeszcze nie było.Zauważyłam,że proboszcz jest bardzo oddany parafianom bardzo pracowity i oddany parafianom nie wspomiec księdza Michała i księdza Macieja, którzy są wspaniali. To co wyprawiają biznesmeni to WIELKI WSYD DLA NASZEJ PARAFII.

~GENEK

Parafia św.Marcina w Sierakowicach ma wspaniałego proboszcza,to że nie podoba się biznesmenom to nie martw się parafianie są z TOBA. Wstyd to co robią biznesmeni.

~antek

Parafia Sw.Marcina w Sierakowicach ma bardzo kochanego proboszcza, nikt go z tych biznesmenów nie może go zniszczyc. Wstyd mi za tych biznesmenów, co wyprawiają w tej naszej parafii, zawsze starsi ludzi mówili,że CI co walczą z księżmi to przy swojej śmierci nie doczekają sie ksiedza. PROBOSZCZU CAŁA PARAFIA JEST Z TOBA .

~antek

:)

Nie umniejszając roli naszego obecnego księdza pragnę jedynie stwierdzić że tęsknimy za księdzem Tadeuszem Knut.Jest kapłanem który nie ograniczał się do szerzenia wiary ale także włożył wiele pracy w upiększenie naszego kościoła.Comiesięczne odwiedziny chorych pozwalały mu zatrzymać się przy każdym z nich na rozmowę i słowa pocieszenia.Można było z nim porozmawiać na każdy temat i w miarę możliwości liczyć na jego pomoc.Dlatego parafianie św.Marcina nie pozwólcie aby chore zapędy ludzi którym nie zależy z całą pewnością na wierze lecz własnych interesach odebrały wam tak wspaniałego kapłana.

~Hello

Proboszcz jak i nasi wikariusze są super ,są z powołania . Nasi księża są otwarci dla każdego , każdego przyjmą i każdemu pomogą . Proboszcz , który porozmawia z nami z ludźmi prostymi , który nie odrzuca "szaraczków" . Tak jak Pan Bóg tak i proboszcz przygarnie każdą owcę i nad każdą się pochyli . Niech Sierakowscy biznesmeni zajmą się swoimi interesami i niech nie zapominają , że kościół to Dom Boży i w nim mamy spotykać się z Bogiem . Jest mi wstyd i smutni , że ktoś mógł wogule otym pomyśleć , wiadomo że żadnemu prostemu parafianinem nie przeszła taks myśl przez głowę

~Akuku

Pamietajmy, ze gdyby nie poprzedni proboszcz, to nikt nie wzialby sie za rozbudowe naszego kosciola, z ktorego jestesmy bardzo dumni. Nie nam osadzac tych odwaznych ludzi.

~mala aaa

Księże proboszczu proszę się nie poddawać i iść na przód i robić swoje. Parafia jest dumna z takiego proboszcza!!

Droga parafianko z Wierzchucina jeszcze dobrze nie poznałaś obecnego proboszcza, a już byś się go pozbyła sprowadzając poprzednika, za którym też najwięcej gorzkich łez wylewało paru miejscowych biznesmenów no i kółko kilkoro zapalonych staruszek. Zmiany są potrzebne wszędzie i tak powinno być. Zresztą do kościoła chodzi się modlić do Boga , a nie podziwiać księży.

~Powerblonek

Witam Probosz jest z powołania ,przynajmniej spowiedź jest codziennie to tylko jeden z przykładów.

Nasz najlepszy ksiadz proboszcz może wrocic do nas do Wierzchucina staniemy murem za nim nie pozwolimy go oczerniac. Będziemy pisac i dzwonic do biskupa o powrot. Nie zadziera sie z kaszubami. My trzymamy z Bogiem.

~Ja ja ja

To jest najlepszy proboszcz , bardzo sympatyczny i wie co robi

~Luka la lu

Widocznie komuś nie pomyśli, uważam że dobry proboszcz napewno lepszy od poprzedniego, tamten widocznie brał od tych biznesmenów, panowie widocznie macie interes bo chcecie za dużo zarobić pazerniaki jedne,to wy jesteście judasze

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.