Sobota, 04 Lipca 2020 - Odona, Malwiny, Elzbiety

Sierakowice: Uczniowie ZSP finalistami ogólnopolskiego konkursu w Zakopanem

„Szlak Bojowy II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych – od zesłania do zniewolenia’’- tak zatytułowano konkurs ogólnopolski, którego finał odbył się w Zakopanem. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zwyciężyła w eliminacjach powiatowych, a następnie udała się na finał ogólnopolski. W Zakopanem również byli bezkonkurencyjni.

- To był dla nas wielki zaszczyt reprezentować powiat kartuski w ogólnopolskim konkursie historycznym, organizowanym w Zakopanem – mówi Łukasz Reiter, nauczyciel historii.

W finale wzięło udział pięcioro uczniów: Angelika Bronk, Ewelina Piepiórka, Mateusz Smętoch, Irmina Klajn i Sebastian Sildatk.

- Młodzież udowodniła, że wygrana w pierwszym etapie nie była przypadkowa. Ciężka praca się opłaciła, ponieważ wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza placówka zajęła pierwsze miejsce – mówi dumny ze swych uczniów nauczyciel - Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kartuzach oraz pracownikom Centrum Inicjatyw Edukacyjnych za pomoc w zorganizowaniu tej kosztownej wyprawy na drugi koniec Polski.

Na drugiej pozycji znaleźli się uczniowie z powiatu łowickiego – ZSP nr 4 w Łowiczu, zaś na trzeciej – reprezentanci Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zakopanem. Finał konkursu wpisał się w obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dopełnieniem niecodziennego wydarzenia była uroczysta msza święta odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Reprezentanci powiatu kartuskiego w regionalnych strojach kaszubskich, modlili się w intencji Ojczyzny. Złożyli też kwiaty pod Krzyżem - Miejscem Pamięci Narodowej.

2015-11-25 09:00 1079

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.