Sobota, 19 Stycznia 2019 - Henryka, Mariusza, Marty

Sierakowice. Umowa na nowe przedszkole podpisana

W tym tygodniu została podpisana umowa dotycząca budowy nowego samorządowego przedszkola w Sierakowicach. Umowę parafowali: Tadeusz Kobiela – wójt gminy oraz Adam Julke – prezes zarządu ELWOZ Sp. z o.o., przedstawiciel wykonawcy inwestycji.


Obiekt powstanie na działkach wcześniej zakupionych przez gminę (przy Szkole Podstawowej nr 2). Będzie to już drugie samorządowe przedszkole w tej gminie. 

– Przedszkole będzie budowane w nowej technologii, z gotowych termoizolowanych prefabrykatów – informuje Zbigniew Fularczyk, zastępca wójta gminy. – Zastosowana technologia pozwala wybudować przedszkole w ciągu zaledwie czterech miesięcy. Dodatkowo jeżeli chodzi o użytkowanie obiektu, to zostanie zastosowana technologia pasywna, więc zapotrzebowanie energetyczne powinno się zbilansować do zera. W budynku zostanie zastosowane ogrzewanie geotermalne i fotowoltaika.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 9,7 mln zł.. Zakończenie jego budowy przewidywane jest we wrześniu br. Placówka pomieści około 200 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
Źródło: UG Sierakowice
2018-01-19 08:20 457

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.