Piątek, 23 Sierpnia 2019 - Apolinarego, Filipa

Sierakowice. Wyższe diety dla radnych i sołtysów

Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Sierakowice podjęto między innymi uchwałę dotyczącą wysokości miesięcznej zryczałtowanej diety dla Przewodniczącego Rady Gminy Sierakowice, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Sierakowice, radnych oraz sołtysów. Podjęcie uchwały nie podobało się jednemu z radnych. 
Podczas IV Sesji Rady Gminy Sierakowice jedną z uchwał, które podjęto była ta, która dotyczy wysokości diet przyznawanym członkom Rady oraz sołtysom. 

Zgodnie z zapisami zawartymi w uchwale, dieta przyznawana Przewodniczącemu Rady Gminy wzrośnie o 250 zł (z 1350 zł do 1600 zł). Wiceprzewodniczący Rady dotychczasowo otrzymywał 1150 zł, po wprowadzeniu uchwały jego dieta wynosić będzie 1400 zł.

Dieta przewodniczących komisji stałych wzrośnie z 700 zł do 900 zł, wiceprzewodniczący komisji stałych natomiast otrzymywać będą 800 zł. 
Radni będący członkami jakiejkolwiek komisji otrzymywać będą 700 zł- ich dieta wzrosła o 150 zł. Natomiast radni, którzy nie zasiadają w żadnej z komisji otrzymywać będą 350 zł. Wzrosła także dieta sołtysów, z 200 do 300 zł. 

Podczas sesji swoje wątpliwości co do przyjęcia tej uchwały przedstawił radny Mariusz Labuda:
-Czym jest spowodowana ta zwyżka? Pełnimy przecież funkcję społeczną. Nikogo tutaj nie pchano na siłę. To nie jest dobry pomysł żeby sobie podnosić dietę- stwierdził. 

-To nie jest wynagrodzenie za pracę. Niektórzy muszą brać wolne z pracy, to jest pewna rekompensata, jest to również rekompensata za koszty związane z transportem. Przypomnę, że takie zmiany dokonywane są raz na całą kadencję- mówił Mirosław Kuczkowski, przewodniczący Rady Gminy Sierakowice. Były takie praktyki, że niektórzy z radnych dietę przekazywali na cel społeczny. Każdy z państwa ma prawo do dysponowania tą dietą. 

Ostatecznie ,,za" uchwałą głosowało 8 radnych, 5 wstrzymało się od głosu, przeciwnym tej uchwale pozostał tylko Mariusz Labuda. Źródło: fot. screen/transmisja live
2019-01-25 11:00 555

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.