Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Sierakowice: „Żyję naprawdę, nie potrzebuję dopalaczy!”

Pod tym hasłem w ZSP w Sierakowicach zorganizowano dzień profilaktyki. Jego najważniejszym założeniem była międzyszkolna dyskusja uczniów o skutkach używania dopalaczy, poprowadzona przez szkolnych pedagogów oraz psychologa.

Punktem wyjścia do rozmowy był jeden z filmów akcji „Dopalacze, odsłona piekła” zorganizowanej przez Fundację Dialogos w ramach kampanii "Dopalacze Kradną Życie". Film opowiada o kolejnych etapach uzależnienia, nieudanych próbach terapii, fizycznych i psychicznych skutkach brania dopalaczy, utracie kontaktu z rzeczywistością, cierpieniu rodziców i straconych latach życia. Młodzież pod okiem opiekunów analizowała i komentowała kolejne części filmu, a przede wszystkim wyciągała z nich wnioski.

Podsumowaniem spotkania było głośne odczytanie refleksji uczniów ZSP, dotyczących skutków używania dopalaczy, zebranych po wcześniej przeprowadzonych w klasach zajęciach profilaktycznych. Po spotkaniu zostały wyeksponowane w holu szkoły.

Z okazji Dnia Profilaktyki przygotowano również gazetkę informacyjną o dopalaczach, przekonującą młodzież do podejmowania dobrych decyzji i ograniczania ryzyka sięgnięcia po narkotyki. Dzień Profilaktyki zorganizowały i przeprowadziły: Mariola Kałduńska - pedagog szkolny w ZSP, Małgorzata Gilmajster - psycholog szkolny w ZSP oraz Aleksandra Labuda - pedagog szkolny w ZSZ.


2016-04-11 13:00 1024

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.