Sobota, 06 Czerwca 2020 - Norberta, Laurentego, Bogumila

Śmiertelny wypadek w Żukowie. Nie żyją dwie osoby

Wczoraj w Żukowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć na miejscu poniosły dwie młode osoby, 17-letnia mieszkanka pow. wejherowskiego oraz 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. 

Wczoraj dyżurny Komisariatu w Żukowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Żukowie na ul. Gdańskiej. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki VW 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego w niedozwolonym miejscu, nie zachował ostrożności podczas jego wykonywania, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Volvo, kierowanym przez 33-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie młode osoby, 17-letnia mieszkanka pow. wejherowskiego oraz 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Technik kryminalistyki sporządził dokumentacje fotograficzną. Wykonane na miejscu czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
-Pamiętajmy aby w złych warunkach atmosferycznych zachować większą odległość od poprzedzającego samochodu oraz jechać z bezpieczną prędkością. To pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-02-01 15:00 1334

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.